• Ceturtdiena, 2019. gada 22. augusts
  • Vārda diena: Rudīte, Everts
  • Rīgā +14.1°C, ZA vējš 0.4m/s, 771mm Hg, 81%
LSM Bērnistaba

Latvijas Televīzijas Kultūras ziņām jauni vadītāji

 

No 1. augusta Latvijas Televīzijas Kultūras ziņās skatītāji ierastajā laikā vairs nesatiks Evu Johansoni un Edgaru Raginski. Turpmāk skatītājus sveicinās Jānis Holšteins-Upmanis un Kristīne Komarovska.

Jānis Holšteins-Upmanis, kurš pazīstams ar skatuves vārdu Goran Gora, jau paspējis izmēģināt roku LTV raidījumu vadīšanā, tomēr citos ampluā – koncertu un konkursu vadītāja lomā. Ziņas tiešajā ēterā viņš vadīs pirmo reizi. “Es kā mūziķis esmu sadarbojies ar Latvijas Televīziju dažādos formātos jau 13 gadus – kopš aktīvi muzicēju, tomēr šis tiešām ir jauns izaicinājums,” viņš atzīst. Latvijas kultūras vidē Jānis darbojies ne vien kā mūziķis, bet arī kā pasākumu režisors, scenogrāfs un vadītājs, viņš ir arī Imanta Ziedoņa muzeja radošais direktors un aktīvi darbojas fondā “Viegli”.

Jānis priecājas, ka ziņu moderatora amatā stāsies tieši pēc līdzšinējiem vadītājiem: “Ar Evu un Edgaru esmu pazīstams jau daudzus gadus, un man ir tiešām liels prieks un gods, ka varu pārņemt Kultūras ziņu stafeti tieši no viņiem.” Tāpat jaunais ziņu moderators atzīst, ka, piekrītot šim piedāvājumam, liela nozīme bijusi ilggadējai saiknei ar Latvijas Televīziju. “Šeit, Latvijas Televīzijā, kur man viss jau ir pazīstams, jūtos tiešām labi. Var teikt, ka ir jūtama patīkama “emocionālā saķere”, jo ar Kultūras redakciju man ir kopīga vērtību un gaumes izpratne,” atzīst Jānis.

Arī Kristīne Komarovska ir vadījusi raidījumus gan televīzijā, gan radio. Viņa zināma gan kā Latvijas Radio Pieci.lv raidījumu producente un vadītāja, gan 360TV raidījumu vadītāja. Kopumā Kristīnes sasaiste ar Latvijas kultūrtelpu veidojusies vairāku gadu garumā, darbojoties dažādos ampluā – viņa teju piecus gadus bijusi grupas “Astro’n’out” menedžere, vadījusi mūzikas un kultūras žurnālu “Figaro”, producējusi pasākumus un koncertus.

Piedāvājums vadīt LTV Kultūras ziņas nācis, kad Kristīne studiju dēļ vēl atradusies Atēnās, Grieķijā: “Bija sesijas laiks un gatavojos eksāmeniem, kad saņēmu zvanu no Ievas [Rozentāles] ar piedāvājumu piedalīties provēs. Tajā brīdī vēl biju dilemmas priekšā vai palikt vēl uz gadu Grieķijā vai doties mājup, bet sapratu, ka nemūžam sev nepiedotu, ja palaidīšu šo iespēju garām. Esmu priecīga uzticēto pienākumu, jo Latvijas kultūrtelpa ir vide, kurā jūtos kā zivs ūdenī,” atzīst Kristīne.

“Mums ir svarīgi, lai Kultūras ziņu vadītāji ir tādi, kuri paši aktīvi piedalās kultūras dzīvē. Vēstnešiem ir jāzina, par ko viņi stāsta!” par vienu no pamatprincipiem, izvēloties Kultūras ziņu vadītājus, teic Latvijas Televīzijas Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle. “Gan Jānis, gan Kristīne tādi ir. Jānis ir pazīstams mūziķis, kurš pats aktīvi koncertē, turklāt ir sevi apliecinājis arī citās radošās jomās. Savukārt Kristīnei piemīt kultūras žurnālista un producenta talants, un viņa vienlaikus fascinē gan ar savu atvērtību un vienkāršību, gan dzirkstošo interesi par Latvijas kultūru,” jauno vadītāju izvēli skaidro Ieva.

Kā jau vēstīts medijos, līdzšinējā Kultūras ziņu un citu LTV kultūras raidījumu vadītāja Eva Johansone ir pirmdzimtā gaidībās, un nu dodas atpūtā, savukārt Edgars Raginskis nolēmis turpināt izglītošanos un dosies uz Honkongu, kur uzsāks doktorantūras studijas mūzikas un mediju žurnālistikā.