• Piektdiena, 2020. gada 7. augusts
  • Vārda diena: Madars, Alfrēds, Fredis
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Latvijas Televīzijas Ziņu dienests priekšvēlēšanu laikā piedāvās daudzveidīgu analītisko saturu un debates

 

Sākot no augusta beigām līdz pat 6. oktobrim, Latvijas Televīzijas Ziņu dienests piedāvās skatītājiem daudzveidīgu informāciju par politiskajiem spēkiem, kas palīdzēs nākotni izvēlēties gudri un atbildīgi. Jau šobrīd Ziņu dienests aktīvi gatavojas 6. oktobrī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām un dodas izbraukumos uz visiem Latvijas novadiem “Tautas Panorāmas” ietvaros, bet, paralēli šim projektam, augusta beigās sāksies arī diskusijas un debates televīzijā.

Sākot no 29. augusta, Guntis Bojārs un Jānis Geste trešdienās plkst. 21.20 un piektdienās plkst. 21.15 iztaujās visu Saeimas vēlēšanu kandidātu sarakstus iesniegušo partiju apgabalu līderus. Partiju secība šajās diskusijās tika izlozēta raidījumā “Rīta Panorāma”, 10. augustā, klātesot partiju pārstāvjiem. “Latvijas Televīzija pirms šīm vēlēšanām organizēs diskusiju ar katru politisko spēku. Līdz šim šāda kārtība nebija,” par jauninājumu raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Guntis Bojārs. Viņš norādīja, ka partijām secība ir svarīga, jo ikviens politiskais spēks vēlētos diskutēt pēc iespējas tuvāk vēlēšanu dienai. Diskusijas par tām partijām, kuru popularitātes rezultāts SKDS pētījumā par partiju reitingiem jūlijā pārsniedzis 2 %, būs 52 minūtes garas. Savukārt tām partijām, kas jūlijā 2 % popularitātes slieksni sasniegušas nebūs, tiks veltīta puse no šī laika. Šīs diskusijas būs vērojamas LTV1 un REPLAY.lv. Pēc šiem raidījumiem portālā LSM.lv būs vērojamas ekspertu diskusijas kopā ar Oditu Krenbergu, kur tiks analizēts raidījumā pārrunātais.

Kā ierasts, arī pirms šīm Saeimas vēlēšanām aizritēs līderu un premjeru kandidātu debates. Sabiedriskā televīzija pirmo reizi nodrošinās tiešraidi no līderu debatēm ārpus Latvijas – 15. septembrī, plkst. 21.20, LTV1 un REPLAY.lv varēs vērot debates par jautājumiem, kas svarīgi ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem. Tās notiks “Straumēnos”, Anglijas Daugavas vanagu fonda mājvietā. Dažas dienas pirms vēlēšanām, 3. oktobrī, plkst. 21.20 Latvijas Televīzijā, tiks aizvadītas partiju līderu debates par partiju politiskajiem piedāvājumiem Latvijas nākotnei, savukārt dienu pirms vēlēšanām, 5. oktobrī, plkst. 21.20, notiks premjera amata kandidātu debates. Visas debates vadīs LTV žurnālisti Jānis Geste un Ilze Nagla. Savukārt no 19. līdz 28. septembrim raidījumā “Rīta Panorāma” notiks Saeimas deputātu kandidātu debašu dueļi.

 

Arī LTV7 Krievu saturs veidos priekšvēlēšanu cikla raidījumus un organizēs arī diskusijas. No 17. septembra sāksies kandidātuvēlēšanuļi raidījuma “Без обид” (“Bez aizvainojuma”). Diskusiju datumi un partiju secība tiks izlozēta 21. augusta raidījuma “” “Dzīveš”tiešraidē. 27. septembrī skatītāji varēs vērot raidījuma “Точкu над i” (“Punkti uz i”) kandidātu diskusiju, bet 4. oktobrī – ekspertu diskusiju. Savukārt raidījumā “Личное дело” (“Personīga lieta”) būs skatāma īpaša sižetu sērija, kas no 31. augusta rubrikā “Ceļabiedri”) vēstīs par iedzīvotāju noskaņojumu reģionos.

Īpašs saturs tiks veidots arī LTV Ziņu dienesta sociālo tīklu kontiem, savukārt Latvijas Sabiedrisko mediju portāls LSM.lv apkopos informāciju par visiem deputātu kandidātiem, piedāvās “Tautas Panorāmas” sižetus, kā arī rubriku “Latvija skaitļos”, kurā dažādi valsti raksturojoši dati salīdzināti ar tiem pašiem rādītājiem no citām Eiropas Savienības valstīm.

Gan LTV1, gan LTV7 6. oktobrī – vēlēšanu dienā – piedāvās īpašu programmu, un iespēju pirmajiem uzzināt aktuālo informāciju no vēlēšanu iecirkņiem “Vēlēšanu naktī”.

Sekot līdzi informācijai par vēlēšanām un “Tautas Panorāmu” iespējams LTV Ziņu dienesta sociālo mediju kontos, izmantojot mirkļbirkas #TautasPanorama, #Velesanas2018 un #LatvijasTelevizija, kā arī LSM.lv – https://www.lsm.lv/velesanas2018/.

 

Diskusiju cikla “Partija fokusā” politisko spēku secība:

Trešdien, 29. augustā: “Attīstībai/Par” (reitings virs 2 %)

Piektdien, 31. augustā: “Saskaņa” (reitings virs 2 %)

Trešdien, 5. septembrī: “Jaunā Vienotība” (reitings virs 2 %) un Rīcības partija (reitings līdz 2 %)

Piektdien, 7. septembrī: “Latvijas reģionu apvienība” (reitings līdz 2 %) un “Par alternatīvu!” (reitings līdz 2 %)

Trešdien, 12. septembrī: “Zaļo un zemnieku savienība” (reitings virs 2 %) “Latvijas centriskā partija” (reitings zem 2 %)

Piektdien, 14. septembrī: “Latviešu nacionālisti” (reitings līdz 2 %) un apvienība LSDSP/KDS/GKL (reitings līdz 2 %)

Trešdien, 19. septembrī: “KPV LV” (reitings virs 2 %) un “Latvijas krievu savienība” (reitings līdz 2 %)

Piektdien, 21. septembrī: “No sirds Latvijai” (reitings līdz 2 %) un “Progresīvie” (reitings līdz 2 %)

Trešdien, 26. septembrī: “Jaunā konservatīvā partija” (reitings virs 2 %)

Piektdien, 28. septembrī: “Nacionālā apvienība” (reitings virs 2 %)