• Piektdiena, 2021. gada 5. marts
  • Vārda diena: Aurora, Austra
  • Rīgā mākoņains, -1 °C, Z/ZR vējš, 3,60m/s
LSM Bērnistaba

Lieldienas Latvijas Televīzijas programmā

 

Lieldienu brīvdienās Latvijas Televīzija piedāvās skatītājiem smelt spēku ikdienišķajā, attālināti ceļot un iepazīt aizkustinošas un spēcīgas personības. Lai palikt mājās būtu vieglāk, ne tikai Lieldienu, bet arī pārējais sabiedrisko mediju saturs pieejams satura atskaņotājā REPLAY.lv.

LTV1 ēterā Lielajā piektdienā, 10. aprīlī, pl. 18.20 būs vērojama projekta “Latvijas kods 2019” ietvaros tapusī dokumentālā filma “Prīsters”, kas atklāj neliela Latgales ciema draudzes un viņu jaunā un atraktīvā priestera Rinalda ikdienas attiecību dinamiku. Rindalda draudzē ikkatram tiek atrasta personīga pieeja, katram ir kāds savs pienākums draudzes dzīvē, un tādējādi baznīca kļūst ne tikai par reliģisku iestādi, bet arī par kultūras un sociālu centru, kur cilvēks var justies noderīgs, var tikt uzklausīts un saprasts. Savukārt vakarā, pl. 21.15 būs iespējams šobrīd neiespējamais – ceļojums uz Romu. Romas vēsturē ieskatīties ļaus dokumentālā filma “Romas bazilikas” ļaus ielūkoties Svētā Pētera bazilikā, Svētās Marijas Madžori bazilikā, Svētā Jāņa Laterāna jeb Pasaules bazilikā un Romas katedrālē – Svētā Paula ārpus mūriem bazilikā, kurā atrodas arī Svētā Paula kapavieta. Savukārt pl. 23.00 tiešraidē no Vatikāna būs vērojams Krusta ceļš.

Klusajā sestdienā, 11. aprīlī, LTV1 bērnu rītā raidījumā “Kas te? Es te!” pl. 9.00 viesosies pats Lieldienu zaķis, bet pl. 10.30 būs vēl viens neiespējams ceļojums mazajiem skatītājiem – iemīļotās latviešu “Animācijas brigādes” vīri dosies labot Londonas slaveno “Lielo Benu” animācijas īsfilmā “Londonas brīvdienas”. Saukārt pl. 10.45 būs vērojama sirsnīga animācijas filma visai ģimenei “Divi pīlēni un zostēviņš”.

Pievakarē, pl 16.55  būs vērojama režisores Brigitas Eglītes dokumentālā filma “Sestā diena”. Filmā cilvēcīgi iemūžinātas Skultes iknedēļas sestdienas tirgus ikdienas dzīves ainiņas un tigotāju rūpes un raizes. 2019. gadā dokumentālā filma nominēta “Lielajam Kristapam” piecās kategorijās. Vakarā, pl. 21.20 būs vērojama režisores Dzintras Gekas dokumentālā stāsta “Katra diena simtgadē. Gadalaiki” daļa “Rudens”. Pirms filmas – Dairas Āboliņas saruna ar režisori un filmas mūzikas autoru, komponistu Pēteri Vasku.

Lieldienās, 12. aprīlī, LTV1 svētku programmu uzsāks bērnu rīts, kurā būs gan ierastie animācijas seriāli, gan divas režisores Daces Rīdūzes animācijas filmas mazajiem – pl. 8.45 “Zaķu lielā diena” par to, kā garausim nācās pārvarēt sevi, lai izglābtu Lieldienas, bet pl. 10.25 “Pasmaidi, draugs!” – par to, kā meža zvēri izmeklēja bebra zobu zādzību. Savukārt pl. 10.00 būs skatāms jaunums pašiem mazākajiem – izzinošs animācijas seriāls “Minka un Duksis”.

Pl. 12.00 tiešraidē no Doma baznīcas būs vērojams Lieldienu dievkalpojums. Šajā laikā, kad pasauli pārņēmusi cīņa ar Covid-19, stiprinošu sprediķi teiks arhibīskaps Jānis Vanags. Uzreiz pēc dievkalpojuma – pl. 13.00 – Lieldienās sveiks kristīgo konfesiju bīskapi. Vakarā, pl. 20.30 būs vērojama itāļu mākslas filma “Svētā ģimene”, kas divās daļās vēsta par Jāzepa, Marijas un Jēzus dzīvi.

Otrajās Lieldienās, 13. aprīlī, 13.00 tiešraidē no Vatikāna būs vērojama pāvesta Franciska uzruna “Urbi et Orbi” (“Pilsētai un pasaulei”).

Saistībā ar notikumiem Latvijā un pasaulē, raidījums “Rīta Panorāma” būs vērojams gan Lielajā piektdienā, gan Otrajās Lieldienās – 10. un 13. aprīlī pl. 7.00. Ņemot vērā to, cik bieži atbildīgās institūcijas informē sabiedrību par aktuālajām norisēm un ierobežojumiem, aicinām skatītājus būt saprotošiem, ja tiek veiktas operatīvas programmas izmaiņas. 

Latvijas Televīzija vēl priecīgas un drošas Lieldienas! Aicinām palikt mājās arī svētku laikā, lai neapdraudētu sevi un līdzcilvēkus. Lai palikt mājās būtu vieglāk, Latvijas Televīzijas tiešraides un pārraižu arhīvs pieejams arī sabiedrisko mediju satura atskaņotājā REPLAY.lv, un tas ikvienam pieejams katru dienu. REPLAY.lv izveidotas īpašas #paliecmājās un #tiksimiesdrīz sadaļas, kur apkopots Latvijas Televīzijas saturs – izrādes no “Teātris.zip” īpašās izlases, klasiskās mūzikas koncerti, Latvijas popmūzikas zvaigžņu uzstāšanās ieraksti kā arī Latvijas un pasaules filmu izlases.

Informējam, ka LTV1 un REPLAY.lv būs iespējams vērot arī pareizticīgo Lieldienu pārraides. Sestdienā, 18. aprīlī pl. 23.55 būs vērojams pareizticīgo Kristus Augšāmcelšanās svētku dievkalpojums, savukārt 19. aprīlī pl. 11.45 – bīskapu apsveikumi pareizticīgo Kristus Augšāmcelšanās svētkos.