• Piektdiena, 2021. gada 18. jūnijs
  • Vārda diena: Madis, Alberts
  • Rīgā skaidrs, +15 °C, Z vējš, 1m/s
LSM Bērnistaba

LTV 2015.gadā būtiski paplašinās reliģijas un ētika jautājumu atspoguļošanu

 

“Reaģējot uz sabiedrības interesi par plašāku, dziļāku un analītiskāku skatījumu uz reliģijas un ētikas jautājumiem kā Latvijas tā pasaules skatījumā, Latvijas Televīzija 2015.gadā savam skatītājam piedāvās jaunu iknedēļas raidījumu ciklu par šīm tēmām,” informē Latvijas Televīzijas valdes loceklis programmu attīstības jautājumos Sergejs Ņesterovs, uzsverot, ka Latvijas Televīzijas, kā sabiedriskā medija, pienākums ir nodrošināt sarunas, diskusijas un informācijas platformu dažādiem viedokļiem un pasaules redzējumiem, tai skaitā arī reliģijas un ētikas tematikā.

Jaunais iknedēļas raidījums pētīs šodienas Latvijas dzīves garīgo, reliģisko un ētisko dimensiju, iedziļināsies ticības ikdienas izpausmēs un dažādu reliģisko konfesiju tradīcijās, palielinot sabiedrības izpratni par tām un cieņu pret Latvijas reliģisko daudzveidību. Aplūkojot cilvēku kā vienotu veselumu, kam svarīga ir ne tikai fiziskā un sociālā, bet arī garīgā personības sfēra, raidījums atklās, kā garīgās dzīves paradigmas izpaužas mūsu līdzcilvēku ikdienā. Parādot to, kam šodien tic cilvēki Latvijā, raidījums izaicinās ikvienu skatītāju: kas ir tas, kam ticu es?

"Mūsu uzstādījums: tas, ko cilvēks aizrautīgi dara, ir tas, kam viņš tic", atzīst raidījuma redaktore Sendija Burka-Šaicanova. "Ticība ir vien teorētiska, ja tā neparādās cilvēka ikdienas dzīvē, būtiski ietekmējot viņa rīcību. Raidījuma uzdevums būs iepazīt tuvāk cilvēkus, kuru dzīvē garīgā dimensija un viņu ticības pārliecība atstājušas būtisku iespaidu - tādu, kurš liek viņiem rīkoties, neatkarīgi no apkārtējo domām vai vispārpieņemtajiem priekšstatiem."

Raidījumu veido producentu grupa "Hansamedia", tā nosaukums - "Saknes Debesīs". Raidījuma formātu veidos intervijas studijā, diskusiju un video portretu sintēze, savukārt raidījuma vadītājs būs teoloģijas zinātņu doktors un sertificēts psihoterapeits Gatis Līdums.  Raidījuma saturs būs brīvi pieejams interneta vietnēs un sociālajos tīklos, nodrošinot iespēju raidījumā aplūkoto tēmu apspriešanā un padziļinātā izpētē iesaistīties visplašākajai auditorijai.