• Pirmdiena, 2020. gada 26. oktobris
  • Vārda diena: Kaiva, Amanda, Amanta
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

LTV 8. gadu pēc kārtas – Ģimenei draudzīgs uzņēmums

 

Valsts SIA “Latvijas Televīzija” (LTV) jau astoto gadu pēc kārtas ieguvusi Ģimenei draudzīga komersanta statusu, ko Labklājības ministrija (LM) piešķir par ģimenēm ar bērniem draudzīgas politikas īstenošanu uzņēmuma iekšienē un tā darbībā.

“Darbs televīzijā daudziem no mums ir ne tikai darbs, bet arī dzīves veids, kuru izjūt un kurā iesaistās arī pārējie ģimenes locekļi, tai skaitā bērni,” informē LTV Komunikācijas vadītājs Klāvs Radziņš, papildinot, ka, piemēram, 21.jūnija vakarā LTV1 ēterā būs skatāms 6. Dziesmusvētku iesildošais raidījums “LAI TOP”, kurā skatītājus ar savu sniegumu iepriecinās LTV darbinieku bērnu koris, kurš jau šobrīd aktīvi uzsācis mēģinājumu procesu.

Statusu LM piešķir uzņēmumiem, kas īsteno ģimenei draudzīgu politiku gan savā komercsabiedrībā, gan plašākas sabiedrības kontekstā, piemēram, sniedzot pakalpojumus un nodrošinot ģimenēm ar bērniem pieejamu vidi. Viens no kritērijiem statusa piešķiršanai ir uzņēmuma efektīvas darba un ģimenes dzīves saskaņošanas politikas īstenošana, piemēram, nodrošinot attālinātā darba iespējas un elastīgu darba laiku.

Tāpat vērtē arī nodarbināto veselības aizsardzību darba vietā, uzņēmuma telpu un aprīkojuma atbilstību bērna vajadzībām, uz klientu vērstu pakalpojumu sniegšanu, atbalsta nodrošināšanu bērniem un ģimenēm veltītiem pasākumiem un iesaistīšanos labdarībā. Ne mazāk būtiskas ir rūpes par klientiem. Kopumā tas veicina uzņēmuma sociālās atbildības politikas īstenošanu, ko īpaši atzīst starptautiskajos tirgos.

LTV uzņēmuma politika ir orientēta uz darbinieku efektīvu darba un ģimenes dzīves saskaņošanu  - ir nodrošināta piemērotāka darba laika izvēle un brīvu dienu izmantošana papildus Darba likumā noteiktajam. Tāpat LTV ir izveidota īpaša bērnu istaba, kurā ir arī bērnu pieskatītājs. Uzņēmuma telpās var iekļūt cilvēki invalīdu ratiņos un ar bērna ratiņiem.

Bez visa augstāk minētā LTV aktīvi attīsta saturu jaunajiem skatītājiem, īstenojot tādus nu jau LTV iecienītus projektus kā “Kas te? Es te!”, “Zili brīnumi”, “Gudrs, vēl gudrāks”, mākslas, animācijas un dokumentālās filmas bērniem.