• Pirmdiena, 2020. gada 26. oktobris
  • Vārda diena: Kaiva, Amanda, Amanta
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

LTV atgādina - nacionālā, etniskā un rasu naida izraisīšana ir krimināli sodāma

 

Latvijas Republikā nacionālā, etniskā un rasu naida veicināšana ir aizliegta ar likumu. Pret Latvijas pārstāvi starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Aminatu Savadogo vērstie atsevišķie izteikumi balansē uz šīs robežas un mums kā sabiedriskajam medijam liek atcerēties šīs normas un iestāties par to ievērošanu.

Jau nedēļu Aminata atrodas Vīnē, kur veiksmīgi nes Latvijas vārdu starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā. Jau pēc pirmā mēģinājuma Latvijas pārstāve nokļuva ārvalstu mediju uzmanības lokā, pateicoties spēcīgajai balsij, spilgtajam skatuves tērpam un personiskajam šarmam. Ik dienu māksliniece dodas uz neskaitāmām intervijām ar ārvalstu medijiem no visas pasaules un saņem komplimentus ne tikai no tiem, bet arī no Eirovīzijas organizatoriem, šova producentiem un dziesmu konkursa cienītājiem.

Latvijas Televīzija ir lepna un gandarīta par mākslinieces un LTV komandas sasniegto Vīnē, nesot Latvijas vārdu visā plašajā pasaulē, bet sašutusi par līdzpilsoņu publiski pausto attieksmi pret pašu izvēlēto Latvijas pārstāvi starptautiskajā mūzikas arēnā.

LTV vēlas atgādināt, ka par nacionālā, etniskā un rasu naida izraisīšanu Krimināllikuma 78.pantā ir paredzēta kriminālatbildība.

Latvijas Televīzija kā sabiedriskais medijs aicina, pirmkārt, savus kolēģus – citus medijus, jo īpaši interneta vidē strādājošos, nepieļaut šāda veida izteikumu publiskošanu un, ja tādi parādās, bloķēt tos vai izdzēst.

LTV kā sabiedriskais medijs kategoriski nosoda šādu mediju vienaldzību pret rasu naida kurināšanu, nekontrolējot interneta portālu lietotāju publicētos komentārus. Latvijas Televīzija ir gatava veikt likumā paredzētās tiesiskās darbības, ja rasistiska satura komentāri netiks izņemti no interneta portālu satura.