• Sestdiena, 2021. gada 16. janvāris
  • Vārda diena: Lida, Lidija
  • Rīgā mākoņains, -18 °C, Z vējš, 0,51m/s
LSM Bērnistaba

LTV nākotnes stratēģijas diskusija “Lielais jautājums”

 

Diskusiju cikla otrais temats – Vai skolas iemāca jauniešus domāt?

Jau šovakar, pulksten 21:20 LTV1 ēterā būs vērojama otrā Latvijas Televīzijas veidotā valsts nākotnes stratēģijas diskusija “Lielais jautājums”. Sarunas galvenais temats – vai skola iemāca jaunietim domāt, un pielietot gūtās zināšanas dzīvē? Diskusiju vadīs LTV Ziņu dienesta galvenais redaktors Guntis Bojārs un ekspremjers Ivars Godmanis.

Vai skola šobrīd dod to, kas jaunietim ir vajadzīgs mūsdienu pasaulē? Vai iemāca domāt, pielietot savas zināšanas praktiski un risināt problēmas? Tas ir liels un smags jautājums, jo izskatās, ka daudziem pedagogiem būs jālauž savs domāšanas veids. Latvijai tas ir svarīgi!

Nākotnes stratēģijas diskusijā “Lielais jautājums” tiks spriests, kā mācīt bērniem matemātiku un kā tikt galā ar disciplīnu. Diskusijā piedalīsies izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents Aigars Rostovskis, izglītības eksperte Zane Oliņa, Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks, Rīgas Raiņa 8. vakara (maiņu) vidusskolas direktors Juris Šmits un Rīgas Teikas vidusskolas direktore Ilona Bergmane, kā arī citi izglītības nozares pārstāvji.

Īpašais diskusijas viesis no Lielbritānijas, Konrads Volframs, ir Londonas Karaliskās koledžas datorzinātnes komisijas konsultatīvās padomes loceklis, programmatūras kompānijas “Wolfram Research” stratēģiskais direktors un viens no šodienas spilgtākajiem pasaules domātājiem par to, kā mācīt matemātiku.