• Otrdiena, 2020. gada 4. augusts
  • Vārda diena: Romāns, Romualds, Romualda
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

LTV nodrošinās “Lielā Kristapa” tiešraidi internetā

 

12. novembrī tiks pasniegta Nacionālās kino balva “Lielais Kristaps” 23 kategorijās. Latvijas Televīzija nodrošinās ceremonijas tiešraidi sabiedrisko mediju satura atskaņotājā REPLAY.lv, kā arī pusstundu pirms ceremonijas – tiešraidi no sarkanā paklāja kopā ar kultūras žurnālisti Zani Brikmani.

Šogad nacionālās kino balvas tēma ir izmeklēšana. Starptautiskā žūrija noskaidrojusi “vainīgos” 23 kategorijās, un Lielais Kristaps mēģinās atklāt, kāda situācija ir Latvijas kino industrijā un kādas liecības par to sniedz skatītāji. Pirmo reizi balvu saņems arī labākā televīzijas filma vai seriāls, kam nominēti trīs LTV projekti – dokumentālās filmas “Nora” (režisore Linda Olte, scenārija autors Sandijs Semjonovs) un “75 jautājumi Uldim Dumpim” (režisore Agita Cāne-Ķīle, scenārija autore Daira Āboliņa) un simtgades daudzsēriju filma “Sarkanais mežs” (idejas autors un mākslinieciskās koncepcijas autors Normunds Pucis, scenārija autori – Ivo Briedis, Matīss Gricmanis, Armands Zvirbulis, režisors inscenētājs – Armands Zvirbulis). Aktieris Jēkabs Reinis par Vitolda lomu “Sarkanajā mežā” nominēts labākā aktiera kategorijā, Elīna Vaska – kā labākā aktrise otrā plāna lomā, Jānis Vimba un Jurijs Djakonovs – kā labākie aktieri otrā plāna lomā, Evija Džonsone kā labākā kostīmu māksliniece, bet Ilze Trumpe – kā labākā grima māksliniece.

Balvu pasniegšanas ceremoniju vadīs aktieri Anta Aizupe un Kaspars Dumburs. Anta par lomu filmā “Blakus” arī nominēta apbalvojumam labākās aktrises kategorijā. Uz skatuves kāps arī  grupa "Carnival Youth", kas turpinās iedziļināties Latvijas kino mūzikas arhīvos. Noslēguma ceremonijas režisors – Mārtiņš Ķibers, scenogrāfijas autore – Anna Heinrihsone.

Pasākuma tiešraide REPLAY.lv – 12. novembrī no plkst. 20.00, ceremonija LTV1 ēterā – plkst. 21.15.

Nominētās filmas un kino profesionāļu sniegumu izvērtējusi īpaši izveidota starptautiska žūrija, ko pārstāv kino profesionāļi gan no Latvijas, gan Amerikas, Kanādas un Lietuvas. Vērtētāju sastāvā ir: Emmy balvas laureāte, Amerikā dzīvojoša latviešu kino komponiste Lolita Ritmane, prestižās Ņujorkas kino skolas TISCH profesors, kino režisors un scenārists Boriss Frumins, kino un TV scenāriste no Kanādas Larisa Gūtmane, Lietuvas dokumentālā kino meistars, pērnā gada Lielā Kristapa laureātes, dokumentālās filmas Laika Tilti režisors Audrjus Stonis, pērnā gada Lielā Kistapa laureāts par labāko režiju filmai Tēvs. Nakts, kino teorētiķis un režisors Dāvis Sīmanis, kino zinātniece, FIPRESCI Latvijas nodaļas valdes locekle Zane Balčus, kino režisors un producents Arvīds Krievs.