• Otrdiena, 2020. gada 22. septembris
  • Vārda diena: Maigurs, Mārica, Māris
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

LTV piedāvā svētku muzikālo programmu ar Vīnes filharmoniķu Jaungada koncertu

 

Aizvadot Veco gadu un sirsnīgi sagaidot Jauno, LTV savus skatītājus priecēs ar vairāku koncertu televīzijas pirmizrādēm, solot muzikāli svinīgu noskaņu gan pašmāju, gan ārvalstu mūziķu izpildījumā. Svētku laikā pirmoreiz televīzijā būs iespēja vērot grupas „Jauns Mēness" uzstāšanos koncertzālē „Palladium", Ivara Pētersona vērienīgo koncertšovu „Back to the Sixties", Vīnes filharmoniķu Jaungada koncertu 2014, fonda "Viegli" piedāvāto "Vakars. Pietura. Jasmīns" un citus muzikālus pārsteigumus.

Jau pirmdien, 30. decembrī, pulksten 12.55 LTV1 Vecgada muzikālo programmu uzsāks ar Raimonda Paula, Normunda Rutuļa un Ances Krauzes koncertu „Tikai vienu reizi", kura īpašais viesis būs Viktors Lapčenoks.

Vecgada vakarā pulksten 19.15 LTV1 svētku dāvana skatītājiem – pirmoreiz televīzijas ēterā grupas „Jauns Mēness" uzstāšanās koncertzālē „Palladium", kas pulcēja dažādu paaudžu klausītājus. Grupa izpildīs nozīmīgākos un populārākos skaņdarbus no dažādiem radošās darbības posmiem, vecajām dziesmām, īpaši "Pārcēlājs" un "Pie tevis" iegūstot svaigu elpu un jaunu aranžējumu.

LTV1 aicina skatītājus aizvadīt Veco gadu svinīgā atmosfērā kopā ar pēdējo sešdesmit gadu skaistākajām dziesmām un iemīļotiem mūziķiem pulksten 21.05 svētku koncertā "Dziesmas - leģendas jeb Viss kā pirmoreiz...".

Pēc Ministru prezidenta Valda Dombrovska un Valsts prezidenta Andra Bērziņa svētku uzrunām un Jaunā gada sagaidīšanas uguņošanas tiešraides svinības pulksten 0.45 turpinās dziedātāja Ivara Pētersona vērienīgais koncertšovs „Back to the Sixties", kas notika par godu mūziķa 45 gadu jubilejai. Koncertā tiks atskaņotas 20. gs. 60.-to gadu populārākās melodijas, sākot no lirisko mīlas balāžu "zelta" krājuma līdz pat rokenrola klasikai.

Trešdien, 1. janvārī, pulksten 12.15 LTV1 dāvās iespēju vērot tradicionālo Vīnes filharmoniķu Jaungada koncertu. Krāšņais muzikālais uzvedums ar skaistajiem Johana Štrausa valšiem vienā no pasaulē trim labākajām akustiskajām koncertzālēm, Vīnes filharmonijas orķestra mājvietā – Vīnes Musikverein Lielajā zālē – notiek jau kopš 1939. gada, un biļetes uz to ir tik pieprasītas, ka rezervējamas gadu iepriekš. Šogad koncerts tiks translēts 80 pasaules valstīs, pie orķestra diriģenta pults redzēsim pasaulslaveno Danielu Barenboimu.

LTV1 ēterā 1. janvārī pulksten 21.20 sirsnīgs muzikāls piedzīvojums – fonda „Viegli" koncerts „Vakars. Pietura. Jasmīns", kurā uzstāsies mūziķi Renārs Kaupers, Jānis Holšteins-Upmanis, Māra Upmane-Holšteine, Raimonds Gusarevs (El Mars) un Jānis Šipkēvics jaunākais.

Arī LTV7 Jaunā gada sagaidīšanas programmā iekļauti pašmāju un starptautiski pazīstamu mūzikas zvaigžņu koncerti. 31. decembrī pulksten 19.15 LTV7 piedāvās Intara Busuļa un Abonementa orķestra koncertu „CitāC", pulksten 21.35 koncertfilmu „Coldplay Live: 2012" ar slaveno britu rokgrupu, savukārt pulksten 22.45 muzikālo programmu „Viesības ar Laionelu Ričiju" un pulksten 0.45 koncertfilmu ar Robija Viljamsa uzstāšanos Tallinā. Koncertfilmu un dokumentālo filmu par Robija Viljamsa fanu ceļojumu uz Tallinu būs iespēja vērot arī 1. janvārī, sākot no pulksten 15.00.

Jaunā gada pirmajā dienā pulksten 21.25 LTV7 demonstrēs dokumentālo filmu par daudzu pasaules meiteņu elka dziedātāja Džastina Bībera 2012. gada koncertu Oslo.