• Pirmdiena, 2020. gada 26. oktobris
  • Vārda diena: Kaiva, Amanda, Amanta
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

LTV satura jaunumi maijā

 

Latvijas Televīzija (LTV) maijā piedāvās plašu Eiroparlamenta vēlēšanām veltītu pārraižu ciklu, muzikālus pārsteigumus no Eiropas koru kopdziedāšanās koncerta Vīnē un šova “Radīti mūzikai” noslēguma, vasaras pārsteigumu – jauno britu seriālu “Musketieri”, kā arī starptautisko dziesmu konkursu “Eirovīzija 2014”.

6, 8. un 10. maijā pulksten 22.00 LTV tiešraidē no Kopenhāgenas pārraidīs starptautisko Eirovīzijas dziesmu konkursu. Jau 6. maijā uz skatuves ar otro kārtas numuru kāps Latvijas pārstāvji - grupa „Aarzemnieki”, kas 16 valstu konkurencē cīnīsies par vietu finālā 10.maijā.

Saistībā ar Eiropas Parlamenta vēlēšanām Latvijas Televīzija maijā piedāvās plašu pārraižu ciklu. 7., 15., un 23. maijā pulksten 21.15 LTV1 tiešraidē notiks priekšvēlēšanu diskusijas “Izvēlies nākotni! Astoņi krēsli”, kurās kandidātu sarakstu pārstāvjiem būs jāatbild, kā viņi Eiroparlamentā cīnīsies par Latvijas labklājību un spēcīgāku Eiropu. Diskusijas vadīs LTV Ziņu dienesta žurnālisti Inga Spriņģe un Jānis Geste. Visas trīs diskusijas būs pieejamas ar surdotulkojumu un sinhrono tulkojumu krievu valodā LTV7. Video klips: /www.ltv.lv/lv/raksts/07.05.2014-eiroparlamenta-priekshveleshanu-diskusijas-izvelies-nakotni-asto.id28449/

Par izmaiņām cilvēkos un valstīs, kas pirms desmit gadiem reizē ar Latviju iestājās Eiropas Savienībā, raidījumu ciklā “Dzimis Eiropā”  atraktīvi un aizraujoši stāstīs trīs žurnālisti - Sandijs Semjonovs, Dīvs Reiznieks un Gundars Rēders. Raidījums LTV1 ēterā būs skatāms katru svētdienu no 11. maija pulksten 17.30.

Savukārt simulācijas spēles “Ar balsu vairākumu” otrajā raidījumā 9. maijā pulksten 10.00 jaunieši iejutīsies Eiropas Parlamenta politiķu lomās. Dalībnieki atraktīvā un informējošā veidā  izspēlēs lēmumu pieņemšanas procedūru Eiropas institūcijās, ieņemot dažādu valstu deputātu lomas. Viņiem būs jāaizstāv ne tikai savu valstu, bet arī sava politiskā grupējuma intereses. Video klips: www.ltv.lv/lv/raksts/30.04.2014-jaunieshi-iejutiisies-eiropas-parlamenta-politikju-lomas-spele-a.id27065/

Eiroparlamenta vēlēšanu naktī 24. maijā LTV piedāvās daudzpusīgu notikuma atspoguļojumu. Pirmo reizi abu sabiedrisko mediju – Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio - vēsturē notiks LTV7 pieslēgšanās Latvijas Radio 4 (LR4) vēlēšanu nakts diskusijai, kuru vadīs LR4 žurnālists Aleksandrs Aļeksējevs un LTV7 žurnāliste Jana Rubinčika.

LTV1 demonstrēs LTV Sporta redakcijas žurnālistu Armanda Tripāna un Dāvida Ernštreita veidoto jauno filmu ciklu par Latvijas sporta varoņiem – mūsu olimpiešiem. A. Tripāna filma „Bobsleja zvaigznājs” pirmizrādi piedzīvos 8. maijā pulksten 21.05, D. Ernštreita „Dukura mezgls” – 9. maijā pulksten 21.25, savukārt 10. maijā pulksten 21.25 gaidāms A. Tripāna stāsts par „Bronzas komandu”.

Maijā LTV atspoguļos starptautiski un Latvijas mērogā nozīmīgus kultūras notikumus. Pirmoreiz LTV1 tiešraidē būs vērojams Eiropas labāko jaukto koru sadziedāšanās koncerts „Eiropa dzied!" no Vīnes, kurā Latviju pārstāvēs nacionālā konkursa uzvarētājs koris „Sōla”. Tiešraidē no Vīnes 9. maijā no pulksten 22.00 līdz 0.00 Eiropas dienai veltītais koncerts apvienos dziedātājus Vīnē un Rīgā. Video klips: www.ltv.lv/lv/raksts/09.05.2014-eiropas-koru-sadziedashanas-koncerts-tieshraide-no-viines-ltv1-u.id28287/

Savukārt 25. maijā pulksten 18.50 izšķirsies šova “Radīti mūzikai” dalībnieku liktenis. Kurš tiks novērtēts par spilgtāko un skanīgāko klasiskās mūzikas virtuozu – sekojiet līdzi trīs raidījumos maijā. Iepriekšējos raidījumus un ieskatu interesantākajos brīžus iespējams vērot: www.ltv.lv/lv/kultura/radiiti-muzikai/

Svētdien, 18. maijā, pulksten 16.30, LTV demonstrēs “Latvijas Arhitektūras gada balvas 2014” apbalvošanas ceremoniju. Uzvarētāju izvēlēsies starptautiska arhitektu žūrija, bet balvas pasniegšana notiks uz ielas - Torņa ielā Vecrīgā.

Īpašs šīs vasaras pārsteigums būs auditorijas rekordista – britu seriāla “Musketieri” (2014) izrādīšana Latvijas Televīzijā. „Musketieri” savu dzīvi uz ekrāniem aizsākuši tikai šī gada janvārī, kad pārraide telekanālā BBC ONE sasniedza augstākos reitingus pēdējo divu gadu laikā – to noskatījās 9.3 miljoni skatītāju. Daudzsēriju filma izmanto 17. gadsimta trīsdesmito gadu vidi un varoņus, lai runātu par šodien un vienmēr aktuālām problēmām – cilvēktiesībām, sieviešu lomu sabiedrībā, attiecībām starp likumu un taisnīgumu. Aleksandra Dimā varoņi seriālā iegūst pavisam mūsdienīgus vaibstus.

Svētdienās, 11. un 18. maijā, LTV1 piedāvās biogrāfiskas spēlfilmas, kas veltītas māksliniekiem un viņu grūtajām izvēlēm starp daiļradi un privāto dzīvi. Svētdien, 11. maijā, pulksten 21.40, LTV1 demonstrēs dāņu režisora Billes Augusta filmu par gleznotāju Mariju Krojeri (“Marija Krojere”, 2012). Savukārt svētdien, 18. maijā, pulksten 21.40, rādīs telekompānijas BBC filmu “Bērtons un Teilore”, kas galvenās lomas atveidotājai Helēnai Bonemai Kārtere sagādāja “Golden Globe” nomināciju.