• Otrdiena, 2020. gada 4. augusts
  • Vārda diena: Romāns, Romualds, Romualda
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

LTV tiešraidē no Ventspils par “Amigo Dzintara dziesmu” aptaujas ceturtās sezonas uzvarētāju kļūst “Rumbas kvartets”

 

Sestdien, 1. jūlijā, krāšņā koncertā Ventspils Reņķa dārzā pasākumā “Dziesmu sirdij rodi Ventspilī. Amigo Dzintara dziesmu aptaujas fināls” par ceturtās sezonas uzvarētāju kļuva “Rumbas kvartets” ar dziesmu “Tur, kur Pērse čalo”.

Uzvarētājs tika noskaidrots balsojuma laikā koncerta tiešraidē un ieguva aptaujas galveno balvu no Amigo  - Dzintara dziesmu uzvarētāju busiņu. Ar to līdz pat nākamās sezonas finālam visiemīļotākās dziesmas izpildītāji varēs doties pie saviem klausītājiem visā Latvijā, īstenojot Amigo Dzintara Dziesmu misiju – padarīt skaistākās un iemīļotākās dziesmas pieejamas visiem klausītājiem. Ne tikai TV un radio pārraidēs, bet arī skanīgos koncertos!

Šī gada aptaujas  noslēgums bija īpaši interesants, jo finālā  neiekļuva  neviena no  „Amigo Dzintara dziesmu” iepriekšējo sezonu uzvarētājiem, bet uz skatuves Ventspilī satikās vairākas grupas un  mākslinieki, kas aptaujā piedalās pirmo reizi.

Aptaujas ceturtajā sezonā no 37 dziesmām Latvijas Televīzijas skatītāji un Latvijas Radio 2 klausītāji “Amigo Dzintara dziesmu” aptaujas finālam bija izvēlējušies deviņas dziesmas. Tās šovakar balsojuma rezultātā sarindojās šādā secībā:

Rumbas kvartets - “Tur, kur Pērse čalo”

Riči Baltican - “Paldies Tev, draugs”.

Ainars Bumbieris - “Lai burvji buras”

Normunds Zušs un “Dzeguzīte” - “Zeme laimīgā”

Sestā jūdze - “Upe”

Zeļļi - “Tavs brīnums”

Kantoris 04 - “Vēl viens vakars”

Santa Sāre - “Laimes putns”

Lauku muzikanti - “Pirmoreiz”

Rumbas kvartets kļuva par ceturtās sezonas uzvarētājiem. Iepriekšējos gados par iemīļotāko Dzintara dziesmu TV skatītāji un radio klausītāji izvēlējās grupas „Galaktika” dziesmu „Sauc atpakaļ”, otrajā sezonā par uzvarētājiem kļuva „Baltie lāči” ar dziesmu ”Pacel glāzi priekam”, savukārt pagājušā gada uzvarētājs ir Dzintars Čīča ar dziesmu „Likteņlīnijas”.

“Amigo Dzintara dziesmu” aptaujas fināla koncerts Ventspilī norisinājās pirmo reizi, bet mūzikas cienītāju iemīļotākās dziesmas meklējumi Latvijas Televīzijas ēterā pārraidēs no Ventspils bija vērojami jau 14.gadu. Koncerta īpašo viesu vidū šoreiz bija arī šī gada jubilārs Žoržs Siksna.

Aptaujas fināla koncertā tika pasniegta arī Ventspils pilsētas simpātijas balva, kuru noteica pilsētas iedzīvotāji, balsojot portālā www.ventspils.lv. Par to kļuva grupa Sestā jūdze ar dziesmu “Upe”.

“Dziesmu sirdij rodi Ventspilī!”.