• Otrdiena, 2020. gada 29. septembris
  • Vārda diena: Mihails, Miķelis, Mikus, Miks
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

LTV1 ēterā būs pirmizrāde vairākkārt apbalvotajai ģimenes filmai "Heidija"

 

Sestdien, 17. jūnijā, plkst.10:30, LTV1 ēterā, īpaši domājot par mūsu mazajiem skatītājiem, piedāvāsim pirmizrādi vairākkārt apbalvotajai piedzīvojumu filmai "Heidija".

Mazā meitene Heidija ir zaudējusi abus vecākus un pārceļas uz dzīvi pie vectēva, kurš dzīvo Alpu kalnos un pavada tur rimtu lauku dzīvi, kopjot mājdzīvniekus. Taču kādu dienu pie Heidijas ierodas viņas tante, un mazajai meitenei ir iespēja pārcelties uz elegantu pilsētas namu.

Tur viņa satiek jauno lēdiju Klāru, abas kļūst par draudzenēm. Taču pienāks brīdis, kad Heidijai ir jāpieņem lēmums – palikt kopā ar vectēvu kalnos vai tomēr baudīt pilsētnieces dzīvi.

Šī Vācijā un Šveicē 2015. gadā tapusī un Alpu kalnos uzņemtā ģimenes filma ir saņēmusi arī kinobalvas, tostarp – "Bavarian Film Awards" un "German Film Awards" galveno balvu kā labākā bērnu filma.

Filmas režisors ir Alens Gšponers (Alain Gsponer), bet Heidijas lomā iejutusies 10 gadus vecā Anuka Štefena (Anuk Steffen), kura uzvarēja atlasē šai lomai starp citām 500 mazajām aktrisēm.

Tikmēr Heidijas vectēva lomā filmā spēlē titulētais šveiciešu aktieris Bruno Gancs (Bruno Ganz). 76 gadus vecais mākslinieks kino karjeru uzsācis jau 1960.gadā un kopš karjeras sākuma saņēmis vairāk nekā 30 dažāda veida nozīmīgus apbalvojumus. Viņa kontā ir lomas teju 100 dažādās filmās.