• Sestdiena, 2020. gada 4. jūlijs
  • Vārda diena: Sandis, Uldis, Ulvis, Sandijs
  • Rīgā +13.6°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

LTV1 ēterā būs skatāma drāma "Tas ir tikai pasaules gals" ar izcilu aktieru ansambli

 

Svētdien, 8. oktobrī, plkst.22.20 LTV1 ēterā būs skatāma drāma "Tas ir tikai pasaules gals" ar izcilu aktieru ansambli galvenajās lomās.

2016. gadā veidotais Kanādas un Francijas kopdarbs stāsta par to, kā rakstnieks Luī pēc 12 gadu prombūtnes atgriežas dzimtajās mājās, lai svinīgās vakariņās saviem tuviniekiem pavēstītu, ka drīzumā mirs. Taču viņa rūpīgi izplānoto plānu izjauc līdzcilvēku neiecietība un nevēlēšanās uzklausīt pašus tuvākos. Ģimeniskā kopā sanākšana pārvēršas par īstenu pasaules galu. 

Filmas scenārijs veidots pēc Žana Lika Lagarsa (1957-1995) lugas motīviem.

Īsumā filmu varētu raksturot šādi - nominācija "Zelta palmas" zaram un žūrijas "Grand Prix" slavenajā Kannu kinofestivālā, pretrunīgākās kinokritiķu atsauksmes režisora-brīnumbērna Ksavjē Dolana karjerā, skandaloza luga filmas scenārija pamatā un izcils aktieru ansamblis: Gaspārs Iljels, Mariona Kotijāra, Vensāns Kasels, Natālija Baija, Lea Seidū. 

Turklāt filma ar labiem panākumiem startējusi vēl vairākos prestižos kinofestivālos visā pasaulē. Tiek ziņots, ka filmas budžets ir 7,4 miljoni ASV dolāru, bet kases ieņēmumi sasniedz deviņus miljonus ASV dolāru.

K. Dolāns ir tikai otrs kanādiešu režisors, kurš saņēmis Kannu kinofestivāla "Grand Prix" balvu.

Patīkamu skatīšanos kopā ar Latvijas Televīziju!