• Otrdiena, 2020. gada 4. augusts
  • Vārda diena: Romāns, Romualds, Romualda
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

LTV1 ēterā būs speciālizlaidums "Tieša runa. Oligarhu sarunas"

 

Otrdien, 4. jūlijā, LTV1 ēterā plkst.21:15 tiešraidē būs vērojams speciālizlaidums "Tieša runa. Oligarhu sarunas".

Pusgadu pēc tā dēvētās "oligarhu lietas" izmeklēšanas izbeigšanas prokuratūra paziņojusi, ka tās rīcībā nav bijuši visu noklausīto politiķu sarunu ieraksti.

Raidījumā analizēsim, ko korupcijas apkarotāji izmeklēja, un cik rūpīgi izmeklēja. Meklēsim atbildi uz jautājumu, kāpēc šī skaļi sāktā lieta, par kuru izmeklētājiem sākotnēji nebija šaubu, ka aizdomās turēto vainu izdosies pierādīt, tā arī līdz tiesai nenonāca. Diskutēsim par lietas izmeklēšanas apstākļiem, politisko atbildību un mediju lomu.
   
Raidījumā piedalīsies Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors Māris Leja, bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietniece Juta Strīķe, žurnāla “Ir” galvenā redaktore Nellija Ločmele, Latvijas Juristu biedrības prezidents, KNAB Sabiedriskās konsultatīvās padomes priekšsēdētājs Aivars Borovkovs, Saeimas “Vienotība” frakcijas priekšsēdētāja, Nacionālās drošības komisijas vadītāja Solvita Āboltiņa un citi uzaicinātie viesi.

Diskusiju raidījumu vadīs žurnālists Jānis Geste, bet sižetus būs sagatavojuši žurnālisti Odita Krenberga, Matīss Arnicāns un Linda Sloka.