• Svētdiena, 2021. gada 25. jūlijs
  • Vārda diena: Jēkabs, Žaklīna
  • Rīgā skaidrs, +24 °C, Z vējš, 5m/s
LSM Bērnistaba

LTV1 ēterā divi jauni detektīvseriāli

 

Nākamnedēļ, 13. un 14. novembrī, LTV1 ēterā sāksies divi jauni, aizraujoši detektīvstāsti – Zviedrijas un Dānijas kopražojuma daudzsēriju filmas “Tilts” turpinājums un Lielbritānijā tapušais seriāls “Inspektors Džordžs Džentlijs”.

No 13. novembra, ceturtdienās, pulksten 22:15, LTV1 skatītāji varēs sekot līdzi daudzsēriju filmas “Tilts 2” jaunākajiem notikumiem, kas aizsākās uz Ēresunda tilta starp Zviedriju un Dāniju, seriāla pirmajā sezonā savedot kopā neparastus izmeklētājus no abām robežas pusēm.

Dānis Martins ir miermīlīgs un ieturēts ģimenes cilvēks, bet viņa zviedru pāriniece Sāga ir pilnīgs pretstats – ārkārtīgi gudra un vēsi racionāla sieviete, kurai ir diezgan svešas sabiedrības pieņemtās normas. Tikpat sarežģīti ir viņu meklētie noziedznieki – sākot ar pirmās sezonas centrālo ļaundari, kura izdarītie likumpārkāpumi vienlaikus ir precīzi mērķēts vēstījums Dānijas un Zviedrijas medijiem un sabiedrībai.

Jaunās sezonas sākumā ir pagājis vairāk kā gads kopš agrākajiem notikumiem. Ēresunda tiltā ietriecas kabotāžas kuģis. Sāga ierodas notikuma vietā, un atklāj, ka uz kuģa nav neviena no apkalpes, bet zem klāja saķēdēti pieci cilvēki. Trīs no tiem ir dāņu sievietes, tādēļ Sāga atkal uzmeklē Martinu. Dānis, kurš pēc dēla nāves slīdzis nopietnā depresijā, saprot, ka šī ir viņa iespēja atgriezties aktīvā dzīvē. Atkal apvienojoties pārinieki iesaistās sarežģītā cīniņā ar ekoteroristiem.

“Tilts 2” ir saņēmis 2014. gada Dāņu Kinoakadēmijas balvu, kā arī vairākus starptautiskus apbalvojumus -  seriāla komanda ir nominēta Britu kinoakadēmijas balvas (BAFTA) starptautiskajā kategorijā. 2013. gadā amerikāņu telekanāls FX izlaida pirmo sezonu seriāla rimeikam, kurā galveno sieviešu tēlu atveido aktrise Diāna Krīgere, pazīstama ar lomām filmās „Ardievas karalienei”, „Bēdīgi slavenie mērgļi” un „Troja”.

Savukārt piektdien, 14.novembrī, pulksten 22:15, LTV1 ēterā skatāma pirmā detektīvseriāla “Inspektors Džordžs Džentlijs” sērija, kas iesāk stāstu par policistu Džordžu Džentliju, kurši apveltīts ar spēcīgu taisnīguma izjūtu. Viņam ir cienījamu reputāciju, ko ir ieguvis ķerstot Londonas bēdīgi slavenākos gangsterus.

Drūmu notikumu virkne liek izmeklētājam pamest pilsētu – no cietuma tiek atbrīvots Dženlijam naidīgais gangsteris Vebsters, kuru policists pašrocīgi nogādājis aiz restēm. Iznākšanas dienā Vebsters nogalina Džentlija sievu. Tagad slavenais metropoles komandieris dodas uz Nortamberlendas raupjajiem, ezeru ieskautajiem pakalniem, cerībā tur atrast mieru. Taču jau drīz nonāk aci pret aci ar aizdomīgu slepkavību, kas liek domāt, ka Vebsters atrodas tepat tuvumā un ir kaut kādā veidā saistīts ar upuri.

Detektīvseriāla pirmajā sērijā tiek nogalināta inspektora Džordža Džentlija sieva Izabella. Džentlijs nolemj pamest darbu policijā. Tomēr viņa uzmanību piesaista kāda cita slepkavība Daremā. Tur nogalināts jauns vīrietis Billijs Listers. Turklāt Daremā parādījies Džentlija sievas slepkava Džo Vebsters. Meklējot Džo, Džentlijs atrisina arī jaunā Billija slepkavības lietu.