• Otrdiena, 2020. gada 11. augusts
  • Vārda diena: Liega, Olga, Zita, Zigita
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

LTV1 ēterā divi jubilāri – Čaplins un Klaidonis

 

Par godu kino ģēnija Čārlija Čaplina 125. un viņa atveidotā tēla – Klaidoņa – 100.jubilejai, LTV1 ēterā būs skatāmas divas viņa komēdijas: dramatiskā “Mazulis” un romantiskā “Lielpilsētas ugunis”, kā arī dokumentālā filma par pašu aktieri un režisoru “Čaplins: gadsimta leģenda”.

Sestdien, 3.janvārī pulksten 21:25, LTV1 demonstrēs pirmo Čārlija Čaplina režisēto filmu “Mazulis”, kurā ir jūtamas dažas autobiogrāfiskas notis, tai skaitā atmiņas no Čaplina bērnības Londonā – nabadzība un sociālo darbinieku neiejūtība. Filmā stāsta par kādu neprecētu sievieti, kas atstāj savu mazuli kādas lepnas automašīnas aizmugurējā sēdeklī kopā ar zīmīti, kurā lūdz par viņu parūpēties. Nejaušību rezultātā bērns nokļūst pie Čārlija Čaplina atveidotā varoņa Klaidoņa. Lai gan sākumā Klaidonis it nemaz nevēlas liekas rūpes, viņa sirds atmaigst, un viņš nolemj mazuli izaudzināt. Tikmēr viņa māte ir kļuvusi par turīgu skatuves zvaigzni un meklē savu bērnu...

Pēc komēdijas “Mazulis”, pulksten 22:20, būs skatāma dokumentālā filma “Čaplins: gadsimta leģenda”, kas iepazīstina ar personiskiem kadriem no kino leģendas mājas arhīva un atklāj mākslinieka attiecības ar tuvākajiem. Čārlijs Čaplins ir nenoliedzams kino ģēnijs, kura darbi iedvesmojuši ne vien kinematogrāfa tālāko attīstību, bet arī cilvēku domāšanu. Taču viņa filmas iegūst vēl plašāku un intīmāku dimensiju, kad tiek skatītas režisora un aktiera personiskās dzīves kontekstā.

Romantiskā komēdija “Lielpilsētas ugunis” LTV1 ēterā būs skatāma 10.janvārī pulksten 21:25. Tā ir filma, kas tapusi laikā, kad kino notika pāreja no mēmajām uz skaņas filmām, taču režisors apzināti izvēlējās saglabāt savas filmas tuvāk mēmā kino tradīcijām. Šajā filmā Čārlija Čaplina atveidotais Klaidonis iemīlas aklā meitenē – ziedu pārdevējā, kura pārpratuma dēļ nodomā, ka Klaidonis ir bagātnieks. Filmā parādās arī īsts miljonārs, taču galvenā sižeta līnija veidojas starp galveno varoni un aklo meiteni, kurā viņš ir iemīlējies.