• Svētdiena, 2021. gada 25. jūlijs
  • Vārda diena: Jēkabs, Žaklīna
  • Rīgā skaidrs, +25 °C, Z vējš, 5m/s
LSM Bērnistaba

LTV1 ēterā mākslas filma “Pie bagātās kundzes” atjaunotā versijā

 

Sestdien, 15.novembrī, pulksten 22:25, LTV1 demonstrēs režisora Leonīda Leimaņa mākslas filmu “Pie bagātās kundzes” atjaunotā versijā. Stundu pirms filmas sākuma, pulksten 21:25, skatāma filma - “Pie bagātās kundzes. Filmas arheoloģija”.

Pirms filmas, pulksten 21:25, LTV1 “Pie bagātās kundzes. Filmas arheoloģijā” skatītājiem būs iespēja uzzināt kā tapusi šī tik labi pazīstamā filma, kas veidota pēc Andreja Upīša romāna “Smaidoša lapa”.

Pasaule kā no senas, melnbaltas pastkartes. Latviešu kino pēdējais romantiķis režisors Leonīds Leimanis uzņēma savu piekto un pēdējo filmu pirms 45 pieciem gadiem. Piecu bērnu tēvs un iemīlējies par 30 gadiem jaunākā meitenē, radīja savas dzīves skaistāko kino stāstu pagājušā gadsimta 30. gadu Rīgā.

Aktrises Līgas Liepiņas un Eduarda Pāvula saspēle, kurā ir tik daudz nesaderīguma un trauslas mīlestības, kaut arī tā ir tikai uz ekrāna. Marģera Zariņa skumju tango, kas ieved smeldzīgi skaistā pasaulē, kurā tomēr visi sapņi nepiepildās.

Mākslas filma “Pie bagātās kundzes” iepazīstina ar inteliģento bezdarbnieku Olģertu Kurmi, viņa draugu Frīdi, Kārklu ģimeni un Kalnakāju ģimeni. Notikumu centrā izvirzīts Kārklu meitas Emmas liktenis - viņai pēc iznākšanas no cietuma jāiekārtojas dzīvē - jāsameklē darbs, lai netiktu arestēta par klaidonību un lai izdzīvotu. Olģerts Kurmis ar visām savām izglītībām ir priecīgs, ka var nopelnīt iztiku pie jaunbagātnieka Kalnakāja ģimenes skaldot malku, tīrot ielu un sētu. Kad Emmas uzticamība un piemērotība kalpones darbam tādā ģimenē tiek pārbaudīta ar tīši zemē nomestu metāla pieclatnieku, tad arī viņa izdodas tikt pie darba - pie tiem pašiem Kalnakājām, kur kundze no kioska tirgotājas žilbinošā ātrumā kļuvusi par “bagāto kundzi”. Atsevišķs stāsts ir arī par pašu Kalnakāju, kuru pārņēmušas pirmsvēlēšanu laika aktivitātes, tāpēc viņam tik vien ir runājamā, kā allaž piesaukt labumus, ko sola mazmājnieku partija savas uzvaras gadījumā.

Olģerta Kurmja lomā filmējies Eduards Pāvuls, Emmas loma ir jaunās aktrises Līgas Liepiņas pirmā parādīšanās kino lomā - pēc debijas “plaukta” filmā “Četri balti krekli”. Pārējās lomās: Kārlis Sebris - Frīdis, Zigrīda Stungure un Luijs Šmits - abi Kalnakājas, Lilija Žvīgule un Rūdolfs Kreicums - Kārkli, kā arī Juris Lejaskalns, Artūrs Dimiters,  Jānis Osis, Venta Vecumniece un citi.