• Sestdiena, 2021. gada 16. janvāris
  • Vārda diena: Lida, Lidija
  • Rīgā mākoņains, -17 °C, A/ZA vējš, 2,55m/s
LSM Bērnistaba

LTV1 jaunums – ārvalstu seriāli “Broukenvuda” un “Poldarks”

 

Latvijas Televīzija seriālu cienītājiem piedāvā divus jaunumus – Jaunzēlandē tapušo detektīvseriālu “Broukenvuda”, kas LTV1 ēterā būs skatāms no 20.novembra piektdienās, pulksten 22:15, un ASV vēsturisko seriālu “Poldarks”, kas tiks demonstrēts no 22.novembra svētdienās, pulksten 16:50.

 

Detektīvseriāla “Broukenvuda” darbība norisinās nomaļā ciematā, kādā var iemaldīties, braucot no jebkuras lielpilsētas. Tur dzīvojošie cilvēki ir jauki, komunikabli un pazīst cits citu. Ciematā ir golfa klubs un vīna degustēšanas pasākumi – viss, kas ciematam piederas, tai skaitā - seni noslēpumi, meli un mistiska, nežēlīgas slepkavības, kuras šķetina seriāla galvenie varoņi, kaislīgais kantrī mūzikas fans, inspektors Maiks Šeperds un viņa partnere Kristīna Simsa. Katrā sērijā izmeklētāji šķetinās arvien jaunus noziegumus, kurus pastrādājuši mazā ciemata iedzīvotāji. Seriāls ieguvis “TV Drāmas bronzas godalgu” Ņujorkas starptautiskajā filmu un televīzijas festivālā.

 

Savukārt vēsturiskās drāmas “Poldarks” darbība norisinās 18.gadsimta Kornvolā. Seriāla notikumi sāk attīstīties, kad kara veterāns Ross Poldarks atgriežas dzimtajā ciematā un uzzina, ka viņa tēvs ir miris, īpašums sagrauts, un viņa mīļotā Elizabete, kuru viņš pameta, dodoties armijā, ir saderinājusies ar viņa brālēnu. Mēģinot atjaunot raktuves, kuras piesavinājies viņa sāncensis, alkatīgais un augstprātīgais Džordžs Vorlegans, Poldarks stājas pretī daudzām grūtībām, kuras pārvarēt palīdz reiz izglābtā Demelza, kuru viņš ir pieņēmis virējas darbā. “Poldarks” ir kaislīga drāma par mīlestību, neatlaidību un cilvēkiem, kas darbojas kopā. Galvenajā lomā – daudzsološais aktieris Eidans Tērners.

 

Seriāls novērtēts kā britu kanāla BBC vairāk skatītā drāma un amerikāņu PBS augstāk novērtētā drāma, kā arī tika aktīvi apspriests sociālajos tīkos visā pasaulē.