• Pirmdiena, 2020. gada 1. jūnijs
  • Vārda diena: Mairita, Bernedīne, Biruta
  • Rīgā 0.0°C, - vējš 0m/s, 767mm Hg, 0%
LSM Bērnistaba

LTV1 jaunums – dokumentālais seriāls “Deviņdesmitie”

 

No 23. marta, trešdienās, pulksten 19:30 LTV1 ēterā skatāms jauns dokumentālais seriāls “Deviņdesmitie”, kas sniegs atbildes uz iepriekš neatbildētiem jautājumiem, restaurēs patieso notikumu gaitu un atsauks atmiņā jau piemirstas lietas, kuras norisinājušās Latvijā deviņdesmitajos gados. 

20. gadsimta beigas. Pasaulē strauji noris globalizācijas process – izgaist daudzas robežas, attīstās internets. Sabrūk padomju impērija, Latvijā pēc Atmodas ir iespēja atjaunot neatkarīgu valsti un pieņemt lēmumus: saglabāt vai iznīcināt, “pārkrāsot” vai radīt no jauna.

Kā stāsta tā laika aculiecinieki – viss, ko varēja iedomāties visļaunākajā murgā, notika tieši deviņdesmitajos. Situācija Latvijā attīstījās kā mežonīgajos rietumos. Tika būvēta valsts un uzkrāts kapitāls. Tika aizdota nauda, un, lai to nebūtu jāatdod, naudas aizdevēju nošāva. Nebija iespējas ieiet restorānā, neredzot bandītus.  

Taču tas nebūt nav viss, kas norisinājās deviņdesmitajos! Vai atceraties Latvijas rubli un pirmo mobilo telefonu? Kā uzspridzināja Skrundas lokatoru un pie varas gandrīz nāca Joahima Zīgerista partija? Līdz šim nezināmi notikumi un fakti, atbildes uz iepriekš neatbildētiem jautājumiem, restaurēta patieso notikumu gaita – tas viss dokumentālajā seriālā “Deviņdesmitie”, no 23. marta, trešdienās, pulksten 19:30 LTV1.

“Deviņdesmitos” veido Gundars Rēders, Sandijs Semjonovs, Baiba Rulle un Harijs Beķeris, kuri šo periodu piedzīvojuši strādādami kā žurnālisti: Gundars un Sandijs, veidojot ziņas Latvijas Televīzijas informatīvajai programmai “Panorāmā”, Baiba, strādājot laikrakstā “Diena”, Harijs – leģendārajā raidījumā “Labvakar”.