• Sestdiena, 2021. gada 16. janvāris
  • Vārda diena: Lida, Lidija
  • Rīgā mākoņains, -18 °C, Z vējš, 0,51m/s
LSM Bērnistaba

LTV1 jaunums – raidījums “Adreses” ar Mārtiņu Ķibildu

 

Cilvēciski un vizuāli iespaidīgi stāsti par arhitektūru un dzīvesvidi mūsdienu Latvijā

Ceturtdien, 3.septembrī, pie TV skatītājiem dodas viens no LTV1 rudens sezonas pārsteigumiem – raidījums par arhitektūru un dzīvesvidi “Adreses” – par mūsu kopīgo dzīves telpu, par mūsu adresēm, par mājām, pilīm un atejām, par ielām, krūmiem un pilsētām, par vidi, kādu to radām un izjūtam. Katru nedēļu — divas adreses, divi ceļabiedri un divi stāsti. Raidījuma autors un vadītājs ir arhitektūras apskatnieks Mārtiņš Ķibilds. “Adreses” LTV1 ēterā būs skatāmas ik ceturtdienu pulksten 19:30.

Arhitektūra no visām kultūras jomām ir cilvēkiem vistuvākā – tā ir visapkārt un nemanāmi, bet pamatīgi ietekmē cilvēku ikdienu, domāšanu un gaumi. Arhitektūra ir sabiedrības kopējā dzīves telpa. Raidījums “Adreses” ar parastu cilvēku acīm pētīs veiksmīgus un ne tik veiksmīgus vai pat kliedzošus arhitektūras un vides veidošanas piemērus. Katru nedēļu Mārtiņš Ķibilds dosies uz divām vietām jeb adresēm, līdzi ņemot katrreiz citu cilvēku – bez profesionālas pieredzes arhitektūrā, toties ar urdošu vēlmi izzināt, domāt līdzi un dalīties iespaidos ar skatītājiem.

Pirmajā sērijā “Adreses” dosies uz Saldus Mūzikas un mākslas skolu un uz labi zināmajiem Pārdaugavas Z torņiem. Skola mazpilsētā un galvaspilsētas debesskrāpji – kas kopīgs šīm tik atšķirīgajām celtnēm? Vai tās maz var vērtēt ar vienu mērauklu?

Arī nākamajās sērijās “Adreses” aptvers visplašāko Latvijas ģeogrāfijas spektru un objektu dažādību – būs gan iespaidīgas jaunceltnes, gan vēsturisku ēku atjaunošanas piemēri, gan stāsti par veselu pilsētu vides veidošanu. Kāpēc liepājniekam arhitektūras dēļ jābrauc uz Daugavpili? Kā turīgi cilvēki savu māju izskatā iemieso savu personību – šodien un pirms 150 gadiem? Ko slēpj Aglonas bazilikas baltās fasādes? Kur atrodas visneparastākais Latvijas lielveikals? Un vai zinājāt, ka Latvijai tomēr ir viena jūras sala, turklāt apbūvēta?

Raidījumu “Adreses” kopā ar Mārtiņu Ķibildu veido jau pazīstamā raidījuma “Te!” radošā komanda no “VFS Films”. Raidījuma vizuālo tēlu izstrādājis mākslinieks Miķelis Baštiks (Asketic), mūzikas autors – Reinis Sējāns (Instrumenti).