• Piektdiena, 2021. gada 30. jūlijs
  • Vārda diena: Valters, Renārs, Regnārs
  • Rīgā mākoņains, +22 °C, D/DR vējš, 6m/s
LSM Bērnistaba

LTV1 nebijis kulinārijas šovs – “Īstās latvju saimnieces”

 

Latvijas Televīzija aizsāk nebijušu projektu. No 4.marta, septiņus trešdienu vakarus pulksten 19:30, LTV1 ēterā būs skatāms jauns televīzijas kulinārijas šovs “Īstās latvju saimnieces”. Tie būs septiņi ļoti spilgti un latviski stāsti par septiņām spēcīgām, uzņēmīgām un neparastām sievietēm, viņu ievērotajām tradīcijām un latviskiem ēdieniem.

Septiņas saimnieces no dažādiem Latvijas novadiem septiņu sēriju garumā dosies ciemos viena pie otras. Katra sērija būs stāsts par vienu no viņām,  īstu saimnieci, kas māk uzņemt viesus un sarīkot kārtīgus svētkus. Parādīsim ne tikai gatavošanos viesu uzņemšanai, bet arī katras sievietes ikdienu. Būs ciemošanās visos Latvijas novados. Pie sevis jūs un pārējās saimnieces ciemos uz Smiltenes novadu aicinās Ilze Briede, tālāk dosimies uz Bauskas pusi pie Dairas Jātnieces. Latgalē, Rēzeknes novadā mūs uzņems Sarmīte Stepiņa. Vidzemes pusē mūs sagaidīs Edīte Kanberga no Amatas novada un Sarmīte Brūvere no Umurgas pagasta. Savukārt pēdējās sērijās pabūsim Kurzemē pie Pārslas Kupšes Otaņķos un Bernātu saimnieces Smaidas Rubezes Liepājas pusē.

“Šerpas dāmas,” tā divos vārdos jaunā raidījuma dalībnieces raksturo tā producents Kristaps Valdnieks. “Viņas visas ir apbrīnas vērtas,  jo no viņām nāk tāds dzīves prieks un uzņēmība, ka tu saproti, Latvijas laukiem ir nākotne un tur nekas nav beidzies.”  Projekts sākās pie Vidzemnieces Ilzes Briedes, kas cep garšīgāko maizi Vidzemē. Viņa saviem spēkiem atjaunojusi pussagruvušo Blomes maizes ceptuvi, kas tagad izveidota par mājīgu viesu namu. Savukārt Latgalē Sarmītes Stepiņas viešņas nemaz netika pie galda, kamēr nebija kārtīgi apdziedātas... un viesības bez tradicionālās „šmakovkas” nav īstas viesības Latgalē! Zemgales saimniece Daira Jātniece pārējās pamatīgi pārsteidza, sarīkojot ļoti latvisku vakaru ar ēdieniem, kurus līdz tam nekad mūžā nebija baudījusi neviena no saimniecēm.

Šī nav tikai parasta ciemošanās, jo viešņām nama mātes pasniegtais ēdiens un galda klājums arī jāvērtē. Par katru ēdienu viņām jāieliek atzīme vairākās pozīcijās: gan par ēdiena garšas īpašībām, gan noformējumu, gan izmantotajiem produktiem un pat piedāvātajiem dzērieniem. Pēc septiņām vakariņām uzvarēs tā saimniece, kura par savām viesībām būs ieguvusi vislielāko punktu skaitu. Uzvarētāja savā īpašumā iegūs 1000 eiro no raidījuma atbalstītāja – veikalu tīkla ELVI. Kurzemniece Smaida Rubeze saka: “Man visvairāk patīk tas, ka mēs varam viena otru “pavilkt uz zoba” un neviena no mums neapvainojas. Šī ir sacensība, kurā patiesībā mēs visas esam uzvarējušas, jo dalība tajā jau ir uzvara”.

Raidījums būs ļoti krāsains, neraugoties uz to, ka tas tika filmēts februārī – laikā, kad daba mūs nelutina ar krāsu pārbagātību. “Šā iemesla dēļ mums ienāca prātā piedāvāt saimniecēm vienai pie otras ciemoties tautu tērpos,” stāsta raidījuma producents Kristaps Valdnieks: “Un mūs pārsteidza tas, ka ikvienai no saimniecēm, kurai piedāvājām piedalīties, bija tautas tērps. Ir prieks un lepnums skatīties uz viņām, jo tautu tērpu jāmāk nest. Šīs sievas to dara neatkārtojami un krāšņi, un kaut vai tā dēļ vien ir vērts paskatīties raidījumu,” pārliecināts ir producents.

Raidījums tiek veidots pēc Šveices sabiedriskās televīzijas licences. Šveicē raidījums skatītājus priecē jau 8 sezonas pēc kārtas.