• Sestdiena, 2021. gada 16. janvāris
  • Vārda diena: Lida, Lidija
  • Rīgā skaidrs, -13 °C, A vējš, 2,06m/s
LSM Bērnistaba

LTV1 piedāvā krāšņu koncertu “Eirovīzijas lielākie hiti” un Latvijas Nacionālā teātra izrādi “Eiro Vīzija”

 

Ir palicis nepilns mēnesis līdz starptautiskajam Eirovīzijas dziesmu konkursam Vīnē, kurš šogad norisināsies jau 60 reizi. Atzīmējot konkursa apaļo jubileju, LTV1 sestdien, 25.aprīlī, skatītājiem piedāvā baudīt krāšņu jubilejas koncertu “Eirovīzijas lielākie hiti”, kā arī Latvijas Nacionālā teātra izrādi “Eiro Vīzija”.

Šogad Londonā norisinājās vērienīgs konkursa sešdesmitās gadadienas šovs “Eirovīzijas lielākie hiti”, kurā piedalījās dziesmu izpildītāji no 16 valstīm. Viņi visi reiz guvuši uzvaru šajā konkursā ar dziesmām, kas kļuva par sava laika hitiem, un iemantojot skatītāju mīlestību. Ar savu klātbūtni šo pasākumu pagodināja pati pirmā Eirovīzijas starptautiskā dziesmu konkursa uzvarētāja Lisa Asia (Lys Assia), kura uzvarēja tālajā 1956.gadā, kā arī savu uzvaras dziesmu “Rise Like A Phoenix” izpildīja pagājušā gada uzvarētāja Končita. LTV1 šo koncertu demonstrēs sestdien, pulksten 21:25.

Savukārt pēc Eirovīzijas jubilejas koncerta, pulksten 23:10, LTV1 piedāvā noskatīties Latvijas Nacionālā teātra izrādi “Eiro Vīzija”. Tā ir ironiska parodija par “Eirovīzijas” dziesmu konkursu, kurā dalībnieku tēlos iejūtas teātra aktieri. Viņu pārstāvētās dalībvalstis izdziedās savu sāpi, ironizēs par sevi un kaimiņiem, stāstīs skaudrus dzīvesstāstus un vienkārši – trakos un taisīs pekstiņus. Projekta “Šengenas zonas spožums un posts” ietvaros tapušo izrādi režisējis lietuviešu režisors Vidas Bareikis. Dziesmu konkursa dalībnieku ampluā iejutīsies aktieri Jānis Vimba, Zane Dombrovska, Sanita Pušpure, Raimonds Celms, Kārlis Krūmiņš un Kristians Kareļins.