• Piektdiena, 2020. gada 7. augusts
  • Vārda diena: Madars, Alfrēds, Fredis
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

LTV1 plaši atspoguļos Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkus Aglonā

 

Arī šogad LTV1 tradicionāli sniegs tiešraides no Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētku kulminācijas Aglonā 14. un 15. augustā. Ceturtdien, 14. augustā, pulksten 22.15, LTV1 pārraidīs Tautas Krusta ceļu, bet piektdien, 15. augustā, pulksten 12.00, pulcēs skatītājus uz Svēto Misi, savukārt 15. augustā pulksten 23.30 LTV1 piedāvās vērot svētku kopsavilkumu.

Laikā no 14. līdz 15.augustam Latvijas Televīzija divās tiešraidēs translēs Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētku kulmināciju no Aglonas, kā arī piedāvās noskatīties montētu raidījumu - Aglonas svētku kopsavilkumu.

Ceturtdien, 14.augustā, pulksten 22.15, LTV1 skatītājiem būs iespēja sekot līdzi Tautas Krusta ceļam no Aglonas bazilikas sakrālā laukuma. Krustaceļu vadīs Rēzeknes - Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis.

Piektdien, 15.augustā, pulksten 12.00, galvenajā Svētajā Misē uzrunu teiks nuncijs Baltijas valstīs arhibīskaps Pedro Lopess Kintana, dievkalpojumā piedalīsies Romas Katoļu Baznīcas bīskapi Latvijā.

Piektdien, 15.augusta vakarā Aglonas svētku kopsavilkuma raidījumā redzēsim fragmentus no Tautas Krusta ceļa un Svētās Mises, dzirdēsim fragmentus no arhibīskapa uzrunas, uzzināsim svētceļotāju atziņas.

Aglona ir svētvieta, kur Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkos pulcējas  tūkstošiem svētceļotāju ne tikai no Latvijas, bet arī no Lietuvas, Baltkrievijas, Polijas un citām valstīm. Viena no skaistākajām mūsdienu baznīcas tradīcijām ir svētceļojums uz Aglonu, kurā dodas dažādu konfesiju ticīgie, gan arī cilvēki, kuri vēl ir tikai ceļā pie Dieva. Ikviens, kurš ir piedalījies svētkos Aglonā - klātienē vai ar Latvijas Televīzijas starpniecību - jūtas garīgi stiprināts turpināt savu ikdienas ceļu jaunā mīlestības un cerības kvalitātē. Interesanti, ka šogad pirmo reizi savā svētceļojumā no Ādažu bāzes Kadagā ies Latvijas karavīru grupa.