• Otrdiena, 2020. gada 22. septembris
  • Vārda diena: Maigurs, Mārica, Māris
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

LTV1 sāks demonstrēt seriāla “Veisenzē sāga” otro sezonu

 

Šogad pagājuši 25 gadi kopš Berlīnes mūra krišanas, un LTV1 sāk demonstrēt otro sezonu daudzsēriju mākslas filmai „Veisenzē sāga”, kur uz smalkās detaļās veidota astoņdesmito gadu Austrumvācijas fona risinās versija par Romeo un Džuljetas mīlestību. „Veisenzē sāga” LTV1 ēterā ceturtdienu vakaros pulksten 21.15, sākot no 20. februāra.

Divi kaislīgi cilvēki, divas nesamierināmas ģimenes, cīņa par varu un izdzīvošanu. Darbība aizsākas, kad nelielajā austrumberlīnes rajonā (tā nosaukums nozīmē „baltais ezers”) partijai lojālo Kupferu jaunākais dēls Martins aiztur Jūliju Hausmani, zināmas dziedātājas un disidentes Dunjas Hausmanes meitu, pārkāpjam ceļu satiksmes noteikumus.

Jau nopratināšanas laikā kļūst skaidrs, ka starp abiem veidojas spēcīga pievilkšanās, kas pieņemsies spēkā, neskatoties uz atšķirīgajām vidēm, no kurām viņi nāk, pienākumiem un solījumiem. Martina tēvs un brālis strādā slepenpolicijā, Jūlijai pieder dumpinieku klanam un plāno pārbēgšanu uz Rietumiem, bet abu ģimenes saista arī kāds pagātnes noslēpums. Spriedze, kaislības un likmes, ar kurām riskē seriāla varoņi, pieaug ar katru mirkli.

 „Veisenzē sāga” sniedz detalizētu un nebijuši izvērstu ieskatu Austumvācijas dzīves ikdienā – gan aizliegumos un represijās, norisēs varas kabinetos un gaiteņos, gan sadzīviskās situācijas, kur pircēja vēlas iegādāties trīs pudelītes riebīgu smaržu - jo rīt vairs nebūs. Liela daļa aktieru, ieskaitot Dunjas atveidotāju Katrīnu Zāsu (kas vislabāk pazīstama ar mātes lomu filmā „Ardievu, Ļeņin”) tēlojumā izmanto savu Austrumvācijas dzīves pieredzi.

Pirmās sezonas noslēgumā Dunja atklāj meitai, ka tiek šantažēta un spiesta sniegt slepenpolicijai informāciju par tuviem draugiem. Jūlija vēlas rast palīdzību rietumu presē, taču Martins cenšas viņu atrunāt abu gaidāmā bērna drošības vārdā. Jūlija atbild, ka tieši bērna dēļ vēlas, lai pasaule būtu citādāka. Martins piekāpjas un abi (vai, jāsaka, visi trīs) ar cerībām par skaistāku nākotni dodas tieši briesmās.

Otrajai sezonai sākoties, kopš šī notikuma ir pagājuši seši gadi, un Martins tur rokā saņurcītu fotogrāfiju. Tajā redzami abi liktenīgajā brīdī, kad ziņotāji tiek nodoti. Tā ir pēdējā reize, kad Martins redzējis mīļoto. Bērns ir zaudēts, Jūlija slimības nomocīta VDR cietumā. Lai meita nokļūtu drošībā un ārstu aprūpē rietumpusē, Dunja melo, ka Martins atgriezies pie ģimenes, kaut patiesībā viņš ir pārrāvis sakarus ar vecākiem un brāli. Arī pārējai Kupferu ģimenei neklājas viegli. Brūk laulības, turklāt Romāns negaidīti nokļūst kritiskā veselības stāvoklī.

Kā risināsies sarežģītās personāžu attiecības, un kādas psiholoģiskas pārmaiņas radīs jaunās vēsmas sociālpolitiskajos apstākļos? 

Veisenzē sāga (The Weissensee Saga)
Daudzsēriju filmas 2. sezona (6 sērijas). Vācija, 2010.
Režisors Frīdemanis Fromms
Lomās Florians Lukas, Hanna Hercšprunga, Uve Kokišs, Katrina Zāsa

Informāciju sagatavoja:
Ieva Viese
LTV filmu pašreklāmas redaktore