• Otrdiena, 2020. gada 29. septembris
  • Vārda diena: Mihails, Miķelis, Mikus, Miks
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

LTV1 - skatītākais kanāls vēlēšanu dienā

 

Ļoti lielu skatītāju uzmanību aizvadītajā nedēļas nogalē, 3. un 4. jūnijā, raisījis Latvijas Televīzijas piedāvātais pašvaldību vēlēšanu atspoguļojums. LTV1 kanāls un tā vēlēšanu pārraides bijušas pārliecinoši visskatītākās. 3.jūnijā saskaņā ar “Kantar TNS” datiem LTV1 ir skatīts 21% (share) no visa televīzijas skatīšanās laika attiecīgajā dienā Latvijā.

3. jūnijā pirmo reizi Latvijas Televīzija ik stundu visas dienas garumā piedāvāja ziņu speciālizlaidumus, kuros sniedza jaunāko informāciju par vēlēšanu norisi Latvijā, informējot par vēlētāju aktivitāti un noskaņojumu, kā arī piedāvājot tiešraides no vēlēšanu iecirkņiem. Visas dienas garumā uzzināt jaunāko informāciju par vēlēšanu gaitu ikviens varēja arī LTV Ziņu dienesta sociālo tīklu kontos. Skatītāju ļoti lielu uzmanību piesaistījusi arī vēlēšanu nakts programma "Izvēlies nākotni!", kurā tika paziņoti vēlētāju aptaujas jeb "exit-poll" dati, LTV Ziņu dienesta korespondentu tiešraides no Latvijas pilsētām - komentāri, viedokļi, vērtējumi, tāpat sarunas ar politikas ekspertiem un dažādu sabiedrības grupu pārstāvjiem par vēlēšanu nozīmi un partiju vai to apvienību piedāvājumu, kā arī intervijas ar politiķiem.

Lielu skatītāju interesi izraisījis arī svētdien, 4.jūnijā, LTV1 ēterā pārraidītais vēlēšanu ziņu speciālizlaidums, kā arī politiķu diskusija par vēlēšanu rezultātiem. Arī portāla "lsm.lv" apmeklētība dienā pēc vēlēšanām, 4.jūnijā, četras reizes pārsniedz iepriekšējās svētdienas portāla apmeklētības rādītājus saskaņā ar starptautiskā interneta izpētes uzņēmuma "Gemius" datiem.

"Paldies skatītājiem, kuri izvēlējās un skatījās Latvijas Televīziju! Īpaši liels paldies tiem iedzīvotājiem, kuri piedalījās "Tautas Panorāmas" projektā, tādējādi apliecinot, ka viņi nav vienaldzīgi par procesiem, kas notiek viņiem apkārt. Vēlēšanu dienā pārliecinoši kļūstot par skatītāko kanālu, mūsu skatītāji ir augsti novērtējuši Ziņu dienesta darbu un tā radīto saturu, kā arī Latvijas Televīzijas spēku un atbildību pret saviem skatītājiem!”, uzsver LTV Ziņu dienesta direktore Iveta Elksne.

Par veiksmes stāstu var uzskatīt arī projektu "Tautas Panorāma", ko, gatavojoties šī gada pašvaldību vēlēšanām, īstenoja LTV Ziņu dienests un sabiedrisko mediju portāls "lsm.lv". Tā ietvaros LTV Ziņu dienesta žurnālisti no marta nogales līdz pat 13.maijam ieradās katrā Latvijas novadā, lai uzklausītu iedzīvotāju viedokli par pašvaldības darbu. 3. jūnijā visas dienas garumā LTV1 ēterā varēja vērot, ko "Tautas Panorāmai" teica iedzīvotāji Latvijas pilsētās un novados, sagaidot pašvaldību vēlēšanas.

Tikmēr latvieši ārzemēs pašvaldību vēlēšanu norisei gandrīz pilnā apmērā varēja sekot līdzi arī mūsu interneta televīzijas kanālā www.visiemltv.lv.