• Otrdiena, 2020. gada 4. augusts
  • Vārda diena: Romāns, Romualds, Romualda
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

LTV1 - skatītākais TV kanāls jūnijā

 

Skatītākais televīzijas kanāls Latvijā jūnijā bija LTV1, kuram veltīti 10% no kopējā televīzijas skatīšanās laika, liecina Pētījumu kompānijas Kantar TNS Latvijā publiskotie dati.

Savukārt skatītākā pārraide bijusi "VIP - Veiksme. Intuīcija. Prāts", ko jūnijā vidēji vēroja 121,8 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju. Ļoti populāra LTV1 bijusi pārraide "Emīla nedarbi. Filmas arheoloģija", kā arī "Panorāma", “Dienas ziņas”, “Būt latvietim. Īrija” un “De Facto”.

Jāatzīmē, ka LTV1 skatīšanās laika daļa Līgo svētkos un Jāņos ir bijusi otra lielākā pēdējo 10 gadu laikā un sasniedz 21,2%. Vēl labāks rādītājs bija tikai 2016.gadā, sasniedzot pat 25,5%.

2016.gadā LTV1 skatīšanās laika daļa gada griezumā sasniedza 9,5% no kopējā skatīšanās laika, bet šī gada pirmajā pusgadā 9,9% un tas ir augstākais vidējais rādītājs pēdējo piecu gadu laikā.

Laika periodā no 2009.-2013.gadam LTV1 bija ceturtais skatītākais TV kanāls Latvijā, bet pēdējo trīs gadu laikā veicis būtisku kāpumu un šajā reitingā stabili ieņem otro vietu.

Pētījumu kompānija Kantar TNS Latvijā kopš 1999. gada veic televīzijas auditorijas pētījumu, izmantojot speciālu tehnisko aprīkojumu – TV metrus. Pētījuma mērķis ir iegūt informāciju par TV kanālu skatītāju auditoriju un to raksturojošām pazīmēm, par TV kanālu skatīšanos dažādās mērķa grupās, kā arī par reklāmas kampaņu sasniegto auditoriju.