• Otrdiena, 2020. gada 29. septembris
  • Vārda diena: Mihails, Miķelis, Mikus, Miks
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

„Oskaru” ceremonijas priekšvakarā - godalgotās filmas „Sadursme” un „Sazvērniece” LTV1

 

2014. gada ASV Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas priekšvakarā, 1. martā, LTV piedāvā godalgoto filmu „Sadursme”, kas ieguva trīs „Oskarus” labākās filmas, labākā oriģinālscenārija un labākās montāžas kategorijā. Savukārt 2. martā demonstrēs ar „Humanitas” balvu par sapratnes veicināšanu godalgoto filmu „Sazvērniece”, ko veidojis amerikāņu kino leģenda, divkārtējs „Oskara” balvas īpašnieks Roberts Redfords.

Abas filmas vieno aizraujošs sižets un emocionāls vēstījums. Tās portretē dažādu laikmetu Ameriku un atšķirīga līmeņa konfliktus. Vai tā ir cīņa starp Dienvidu un Ziemeļu štatiem un prezidenta Linkolna slepkavība ASV vēsturei nozīmīga pavērsiena brīdī, vai saspīlētās rasu un sociālo slāņu atšķirības 21. gadsimta sākumā, filmu varoņiem nākas pārskatīt savus pieņēmumus par citādo.

Režisora un scenārista Pola Hegisa drāma „Sadursme” („Crash”), kas izaicinoši un atklāti runā par dažādu rasu un tautību cilvēku attiecībām uz amerikāņu ikdienas dzīves fona, 2006. gadā saņēma trīs ASV Kinoakadēmijas balvas „Oskars” – labākā filma, labākais oriģinālscenārijs un labākā montāža. Dramatisma, negaidītu atklāsmju un patiesas cilvēcības piesātināto stāstu par svešiniekiem, kuru dzīves ceļi negaidīti krustojas 36 stundu laikā Losandželosā, LTV1 demonstrēs sestdien, 1. martā, pulksten 23.30. Filmā piedalās slavenu aktieru ansamblis, kuru vidū jāizceļ šogad „Oskaram” nominētā Sandra Buloka („Gravitāte”), kā arī Mets Dilons, Brendans Freizers, reperis Ludakriss un citi.

Savukārt leģendārā aktiera un režisora Roberta Redforda veidotā filma „Sazvērniece” („The Conspirator”) LTV1 ēterā „Oskaru” pasniegšanas vakarā – svētdien, 2. martā, pulksten 23.10. Filmas režisors saņēmis divas ASV Kinoakadēmijas balvas – 1981. gadā par filmas „Parastie cilvēki” režiju un 2002. gadā par Mūža ieguldījumu kino industrijā, dibinājis Sandensas neatkarīgo filmu festivālu, septiņdesmitajos gados atveidojis galvenās lomas tādās pazīstamās filmās kā vesternā „Bučs Kesidijs un Sandenss Kids” un Votergeitas skandālam veltītajā trillerī „Visi prezidenta vīri”, bet pagājušogad nominēts „Zelta Globusam” par aktierdarbu izdzīvošanas drāmā „Viss ir zudis”. „Sazvērniece” galvenajās lomās Robina Raita („Forests Gamps”, seriāls „Kāršu nams”) un Džeimss Makevojs („X-cilvēki: Sākums”, „Zaņķis”).

 

Informāciju sagatavojusi:
Ieva Viese
LTV filmu pašreklāmas redaktore