• Otrdiena, 2020. gada 26. maijs
  • Vārda diena: Varis, Eduards, Edvards, Edvarts
  • Rīgā +7.7°C, - vējš 0m/s, 771mm Hg, 87%
LSM Bērnistaba

“Panorāmas” asākie prāti sacenšas erudīcijā

 

Kārtīgs atmiņas treniņš un jaunu, līdz šim nezināmu, faktu atklāšana par kolēģiem – tā izvērtušās “Panorāmas” žurnālistu erudīcijas sacensības. Triju nedēļu laikā 12 panorāmieši izaicinās savu veiksmi, intuīciju un prātu, atbildot uz Uģa Joksta jautājumiem un cenšoties atsaukt atmiņā lietas, par ko paši ziņojuši.  

Svinot “Panorāmas” 60 gadu jubileju, kolēģus no Ziņu dienesta izaicinājis raidījums “V. I. P.  – Veiksme. Intuīcija. Prāts.”. Jautājumi par aktualitātēm, pašu “Panorāmu”, LTV vēsturi un līdz ar to, arī par kolēģiem, bijis diezgan nopietns pārbaudījums, atzīst Jānis Geste: “Kā regulārs VIP skatītājs, biju nobijies un nolēmu, ka raidījumā izmantošu taktiku – nekad jau nenāk par ļaunu atzīties, ka kaut ko nezini.” Tomēr  bailes bijušas liekas – Geste pastāsta, ka raidījums izvērtās par jaunu, līdz šim nezināmu faktu atklāšanu par kolēģiem: “Neatklāšu, par ko tieši, bet, piemēram, Maija Streiča nebeidz pārsteigt!”

Gundars Rēders atzīst – gāja spraigi. “Lai arī esam kolēģi, cīņas spars mūs tomēr pārņēma, cīnījāmies bez kompromisiem,” smejot saka pieredzējušais žurnālists. Kolēģu kopābūšana ar sasvstarpējās konkurences piedevu pašiem panorāmiešiem lika brīnīties, par kādām lietām un notikumiem tiek uzkrāta informācija. “Fakts paliek fakts – to, ko stāstām ziņās, atminamies vēl ilgu laiku. Ne velti ar kolēģi Lauru Vondu laiku pa laikam apmainījāmies frāzēm: “Tas notika Tavā darba nedēļā, Tev tas noteikti jāzina!”,” atceras Jānis Geste.

“Labā ziņa – jebkurā gadījumā uzvarēja Panorāma!” secina Gundars Rēders.

“Panorāmas” žurnālistu spēlēm varēs sekot līdzi 12., 19. un 26. martā – plkst. 21.15 LTV1 ēterā.