• Sestdiena, 2021. gada 16. janvāris
  • Vārda diena: Lida, Lidija
  • Rīgā mākoņains, -14 °C, A vējš, 2,57m/s
LSM Bērnistaba

Pārvērtības un piedzīvojumi “Radīti mūzikai” ceturtajā kārtā

 

Svētdienas vakarā LTV1 ēterā izskanēja ceturtais akadēmiskās mūzikas konkursa “Radīti mūzikai” koncerts. Seši dalībnieki priecēja skatītājus un klausītājus ar pārvērtību pilnām klasiskās un populārās mūzikas melodijām. Žūrijas vērtējums un skatītāju balsojums noteica, ka dalību tālākās konkursa kārtās neturpinās saksofonists Aigars Raumanis. 

Konkursa ceturtajā kārtā jaunie mūzikas virtuozi atskaņoja meistarīgas klasiskās un populārās mūzikas parafrāzes –oriģinālā veidā interpretēja pazīstamas melodijas, tādējādi demonstrējot savu muzikālo radošumu, jaunrades spējas un mūzikas izpildīšanas virtuozitāti.

Īpašu atzinību koncertā izpelnījās flautiste Sniedze Prauliņa, klasiskās mūzikas parafrāzē izpildot Ž.Ofenbaha Kankanu no operetes “Orfejs pazemē”, savukārt populārajā mūzikā interpretējot zināmās grupas “The Prodigy” hitu “Firestarter”. “Manuprāt, populārās mūzikas parafrāzes sagatavošana un atskaņošana akadēmiskās mūzikas izpildītājiem ir lieliska iespēja parādīt savu raksturiņu, skaņdarbos atrast kaut ko interesantu un parādīt ko neparastu,” pauž etnomuzikoloģe un koklētāja Laima Jansone, novērtējot Sniedzes interpretācijas par populārajiem skaņdarbiem.

Konkursa nākamajā kārtā, kas LTV1 būs skatāma 29.martā pulksten 18:50, dalībniekus gaida iespējams vieni no sarežģītākajiem uzdevumiem visā projektā. Pirmajā uzdevumā dalībniekiem būs jānodemonstrē savas spējas sadarboties ar cita mākslas veida pārstāvi. Kopīgi viņiem jārada jauns mākslas darbs. Mūzika var tikt atrasta klasiskās mūzikas nošu lapās vai arī pašu komponētā melodijā. Vai tas būs dzejnieks, modes mākslinieks, dejotājs vai cirka mākslinieks – uzzināsim jau svētdien.

Otrs uzdevums dalībniekiem saistīts ar latviešu kino klasiku. Viņu uzdevums – izveidot skaņu celiņu kādam populāram latviešu filmas fragmentam. Arī šajā uzdevumā iespējams pilnīgi brīvs domu un radošās fantāzijas lidojums: ir atļauts izmantot gan jau zināmas melodijas, gan radīt pašam savu skaņdarbu. Pārbaudījums atklāj, ko jaunie mūziķi zina par latviešu kino spožākajiem paraugiem, kā uztver darba kopējo noskaņu un, vai spēj to pārnest šodienas realitātē, radot saprotamu un piemērotu versiju.

Pēc “Radīti mūzikai” piektā koncerta konkurss būs jāpamet diviem dalībniekiem, jo finālā ir vieta tikai trim akadēmiskās mūzikas virtuoziem. Pēc piektās konkursa kārtas sāksies sīva cīņa par galveno balvu – stipendiju 1000,- EUR apmērā sava muzikālā mērķa sasniegšanai.

Vairāk informācijas par “Radīti mūzikai” otrās sezonas astoņiem dalībniekiem var atrast: http://ltv.lsm.lv/lv/kultura/radiiti-muzikai-2015/, kā arī “Radīti mūzikai” Facebook.com lapā.