• Otrdiena, 2020. gada 29. septembris
  • Vārda diena: Mihails, Miķelis, Mikus, Miks
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Pasaules rallijkrosa čempionāta tiešraides arī šogad būs skatāmas Latvijas Televīzijā

 

Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta tiešraides translācijas arī 2019. gadā būs skatāmas Latvijas Televīzijā. Šī būs otrā sezona, kad LTV7 būs redzamas pārraides no visiem desmit sezonas posmiem, tajā skaitā arī Rīgā, CSDD Biķernieku Trasē notiekošā Neste World RX of Latvia. Viedierīcēs rallijkross būs vērojams sabiedrisko mediju satura atskaņotājā REPLAY.lv.

“Pasaules rallijkrosa čempionāts pēdējā laikā pieredzējis daudz un dažādu izmaiņu, tāpēc man prieks, ka vismaz daļu no pasākumu kopuma izdevies saglabāt nemainīgu, un mēs turpināsim veiksmīgi izveidojušos sadarbību ar Latvijas Televīziju par Pasaules RX posmu translācijām, kas arī šogad būs skatāmas LTV7. Tādējādi visas sezonas garumā no aprīļa līdz pat novembrim varēsim vērot kā par pasaules čempionāta punktiem cīnās Jānis Baumanis, un kādas sekmes uzrādīs pāris posmos startējošais Reinis Nitišs. Turklāt kāds no 2019. gada Pasaules RX pilotiem šogad pirmo reizi tiks iecelts čempiona kārtā, un arī to mēs vispirms varēsim vērot tieši sabiedriskā medija translācijās televīzijā un REPLAY.lv!” RA Events un Neste World RX of Latvia direktors Raimonds Strokšs.

“Labākais šajā sadarbībā ir tas, ka gan partneri, gan sportistu pārstāvji ir ļoti ieinteresēti pilnvērtīgā sacensību atspoguļojumā, un palīdz nodrošināt plašu informāciju par mūsējo startiem – LTV sporta žurnālisti var iegūt gan operatīvas intervijas, gan video materiālus. Turklāt Rīgas posms septembrī ir lieliska iespēja mums pašiem pietuvoties pasaules autosporta elitei pavisam tuvu un veidot savas studijas programmas no Biķernieku trases,” norāda Latvijas Televīzijas Sporta redakcijas vadītājs Andris Ušackis.

FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmu Neste World RX of Latvia 2019. gadā iespējams sarīkot pateicoties atbalstam, ko sniedz posma titulsponsors Neste, kā arī LR Izglītības un zinātnes ministrija, Live Riga un partneris Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD).

Jaunākā informācija par FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmu Neste World RX of Latvia pieejama sociālo tīklu kontos Twitter, Facebook, YouTube un Instagram. Tāpat saziņai sociālajos tīklos aicinām izmantot tēmturi #NesteLatviaRX, kas ļautu vienuviet apvienot visus veiktos ierakstus par FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posma norisi Latvijā.

 

2019. gada Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta kalendārs:

1.         APVIENOTIE ARĀBU EMIRĀTI – ABŪ DABĪ – 5./6. APRĪLIS

2.         SPĀNIJA – BARSELONA – 27./28. APRĪLIS

3.         BEĻĢIJA – SPA – 11./12. MAIJS

4.         LIELBRITĀNIJA – SILVERSTONA – 25./26. MAIJS

5.         NORVĒĢIJA – HELLA – 15./16. JŪNIJS

6.         ZVIEDRIJA – HOLJESA – 6./7. JŪLIJS

7.         KANĀDA – TRUĀRIVJĒRA – 3./4. AUGUSTS

8.         FRANCIJA – LOJAKA – 31. AUGUSTS /1. SEPTEMBRIS

9.         LATVIJA – RĪGA – 14./15. SEPTEMBRIS

10.       DIENVIDĀFRIKA – KEIPTAUNA – 9./10. NOVEMBRIS

 

Līdz ar pasaules rallijkrosa čempionāta posmu, Rīgā notiks arī noslēdzošais posms diviem FIA Eiropas rallijkrosa čempionātiem – gan Supercar, gan Super1600 klasei.

 

2019. gada FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta Supercar klases kalendārs:

1.         LIELBRITĀNIJA – SILVERSTONA – 25./26. MAIJS

2.         NORVĒĢIJA – HELLA – 15./16. JŪNIJS

3.         ZVIEDRIJA – HOLJESA – 6./7. JŪLIJS

4.         VĀCIJA – ESTERINGA – 17./18. AUGUSTS

5.         FRANCIJA – LOJAKA – 31. AUGUSTS /1. SEPTEMBRIS

6.         LATVIJA – RĪGA – 14./15. SEPTEMBRIS

 

2019. gada FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta Super1600 klases kalendārs:

1.         SPĀNIJA – BARSELONA – 27./28. APRĪLIS

2.         BEĻĢIJA – SPA – 11./12. MAIJS

3.         ZVIEDRIJA – HOLJESA – 6./7. JŪLIJS

4.         VĀCIJA – ESTERINGA – 17./18. AUGUSTS

5.         FRANCIJA – LOJAKA – 31. AUGUSTS /1. SEPTEMBRIS

6.         LATVIJA – RĪGA – 14./15. SEPTEMBRIS

 

Par Neste World RX of Latvia

1295 metrus garā CSDD Biķernieku rallijkrosa trase uzbūvēta 2016. gada vasarā, lai jau pāris mēnešus vēlāk – 1. un 2. oktobrī pirmo reizi Latvijā uzņemtu paša augstākā līmeņa autosporta sacensības – pasaules rallijkrosa čempionāta posmu, kurā vēsturisku, savu pirmo uzvaru rallijkrosā izcīnīja deviņkārtējais pasaules rallija čempions (WRC), autosporta leģenda Sebastjēns Lēbs. Tikmēr latviešu braucēji Jānis Baumanis un Reinis Nitišs, kuri abi kvalificējās pusfinālam, sacensības noslēdza attiecīgi 8. un 11. pozīcijā.

2017. gada 16. un 17. septembrī pasaules rallijkrosa dalībnieki atgriezās Rīgā, lai noskaidrotu otro Neste World RX of Latvia uzvarētāju. Svētdienas pēcpusdienā finālbrauciena finiša karogu pirmais sasniedza Johans Kristofersons, kurš ne vien uzvarēja sacensībās, bet tieši Latvijā nodrošināja sev pasaules čempiona titulu! Arī 2017. gadā Pasaules RX startēja divi latvieši, un arī šoreiz abi kvalificējās izšķirošajiem braucieniem – Reinis Nitišs sacensības noslēdza pusfinālā (11. vieta kopvērtējumā), bet Jānis Baumanis izcīnīja vietu finālbraucienā, kur ilgu laiku atradās godalgotajā trešajā pozīcijā, vien brauciena izskaņā atkāpjoties uz  piekto vietu.

2018. gada 15. un 16. septembrī jau trešo reizi norisinājās FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posms Neste World RX of Latvia, kura finišā – ātrākais no visiem, jau otro gadu pēc kārtas izrādījās Johans Kristofersons. Ar vispasaules atpazīstamību guvušām autosporta zvaigznēm šoreiz vienatnē cīnījās Jānis Baumanis, kurš četru kvalifikāciju kopsummā ierindojās 14. vietā, pirmo reizi nekvalificējoties Rīgas sacensību izšķirošajiem braucieniem. Tikmēr spožs panākums citam latviešu autosportistam Reinim Nitišam, kurš CSDD Biķernieku Trasē vienlaicīgi notikušajā FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta Supercar klases posmā guva spožu uzvaru, par nieka 0,272 sekundēm apsteidzot tuvāko sekotāju, tādējādi pašmāju skatītāju un atbalstītāju klātbūtnē nodrošinot sev Eiropas čempiona titulu!