• Piektdiena, 2020. gada 30. oktobris
  • Vārda diena: Ulla, Nadīna, Adīna
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Pēdējās priekšvēlēšanu debatēs LTV – septiņu vadošo partiju premjera amata kandidāti

 

Vakarā pirms vēlēšanu dienas Latvijas Televīzijas Ziņu dienests piedāvās premjera amata kandidātu debates. Uz šo diskusiju aicināti to partiju premjera amata kandidāti, kas jūlijā pārvarējušas 2% slieksni pēc pētījumu kompānijas SKDS datiem. Tiešraide LTV1, REPLAY.lv un LTV Ziņu dienesta Facebook kontā – 5. oktobrī, plkst. 21.15.

Premjera amata kandidātu debatēs piedalīsies Māris Kučinskis (ZZS), Krišjānis Kariņš (JV), Artis Pabriks (“Attīstībai/Par!”), Roberts Zīle (VL-TB/LNNK), Vjačeslavs Dombrovskis (“Saskaņa”), Jānis Bordāns (JKP) un Aldis Gobzems (KPV LV). Tiešraidē no LTV studijas tiks pārspriesti šo partiju piedāvājumi Latvijas nākotnei. Premjera amata kandidātus iztaujās Ilze Nagla un Jānis Geste.

Debašu formāts arī dos iespēju kandidātiem uzdot jautājumus saviem konkurentiem un katram arī būs iespēja teikt savu 30 sekunžu uzrunu.  Pirmo reizi LTV Ziņu dienests katram premjera amata kandidātam radījis īpaši filmētu vizītkarti – katram tika dota iespēja izvēlēties vidi, kādā viņš vēlas tikt filmēts – vai tā būtu ģimene, draugu loks, darbs, hobijs, vai kas cits. Tas darīts, lai dotu kandidātam iespēju parādīt arī savu “ne politisko” pusi.

Vēlēšanu dienā, 6. oktobrī, Ziņu dienests nodrošinās ziņu speciālizlaidumus ik stundu, Vēlēšanu nakts tiešraidi vismaz 5 stundu garumā LTV1, kā arī Vēlēšanu nakts pārraidi LTV7 – krievu valodā. Pirmais – Rīta Panorāmas speciālizlaidums – sāksies jau 7.00. Starp ziņu izlaidumiem būs vērojami materiāli no vērienīgā projekta “Tautas Panorāma”.

Vēlēšanu iecirkņiem aizverot savas durvis, LTV studijā jau no plkst. 19.55 Ilzes Naglas un Jāņa Gestes vadībā būs iespēja sagaidīt pirmos vēlētāju aptauju datus – LTV skatītāji tieši plkst. 20.00 pirmie uzzinās SKDS veikto exit-poll aptauju datus. Tiesa, eksperti paredz, ka šajās vēlēšanās daudzi balsstiesīgie varētu slēpt patieso izvēli, tādēļ aptauju datu precizitāte atkarīga no tā, vai vēlētāji būs atklājuši patieso partiju, par ko atdevuši savu balsi.

Pēc Panorāmas, plkst. 21.25, Vēlēšanu nakts tiešraide turpināsies. LTV Ziņu dienesta reportieri viesosies pie partijām, lai parādītu, kādā atmosfērā tiek sagaidīti vēlēšanu rezultāti un kā partijas tos vērtē. Jaunākās ziņas vakara gaitā apkopos Laura Vonda, bet skatītāju viedokļiem sociālajos tīklos sekos Toms Bricis.

7. oktobrī LTV1 jau plkst. 7.30 būs vērojams Rīta Panorāmas speciālizlaidums, ziņu speciālizlaidumu varēs vērot arī plkst. 14.00, savukārt plkst. 18.35 Guntis Bojārs kopā ar politiķiem  apspriedīs vēlēšanu rezultātus.

LTV7 Krievu satura redakcija 6. oktobrī piedāvās 4 ziņu speciālizlaidumus – plkst. 10.30, 12.30, 16.30 un 19.00. Savukārt jau plkst. 20.00 sāksies Rezultātu gaidīšana Alekseja Dundas un Jekaterinas Safronovas vadībā. Būs iespējams uzzināt exit-poll datus, un līdz pat pusnaktij tiks nodrošināts daudzveidīgs saturs par pirmajiem vēlēšanu rezultātiem – būs tiešraides no pasākumiem, kuros partijas sagaidīs vēlēšanu rezultātus, divās diskusijās žurnālisti sarunāsies gan ar deputātiem, gan vēlētājiem, kā arī sazināsies ar savu izvēli izdarījušajiem Latvijas pilsoņiem ārpus Latvijas.

Savukārt 7. oktobrī LTV7 ziņu speciālizlaidumi par aktuālajiem pēcvēlēšanu dienas jaunumiem būs vērojami plkst. 11.00, un 19.00.