• Svētdiena, 2020. gada 23. februāris
  • Vārda diena: Haralds, Almants
  • Rīgā +4.7°C, DR vējš 5.4m/s, 743mm Hg, 78%
LSM Bērnistaba

Pieminot Latvijas okupāciju, LTV piedāvā atceres programmu

 

Pieminot Latvijas Republikas okupāciju, Latvijas Televīzija piedāvā kopīgi pārskatīt traģiskos vēstures notikumus un kavēties atcerē. LTV1 filmu programmā 14. jūnijā būs skatāma režisores Dzintras Gekas jaunākā dokumentālā filma “Kur palika tēvi?”, 15. jūnijā LTV1 demonstrēs Aigara Graubas spēlfilmu „Baiga vasara”, savukārt 18. jūnijā pulksten 00.35 Edvīna Šņores dokumentālā filma „Padomju stāsts” bezbailīgi ielūkosies tumšākajās padomju režīma vēstures lappusēs.

 

Sestdien, 14. jūnijā, pulksten 21.40, LTV1 ēterā pirmizrādi piedzīvos Dzintras Gekas dokumentālā filma „Kur palika tēvi?”, kas stāsta par Soļikamskas un Vjatlaga nometnē ieslodzīto bērniem. Divpadsmit filmas dalībnieki, katrs ar savas dzimtas skumjo stāstu, dodas dziļi Sibīrijā, lai aplūkotu vietas, no kurienes viņu tēvi neatgriezās. Filmas struktūru veido braucieni uz Soļikamskas un Vjatlaga nometnēm. Vizuāli redzama skarbā daba, sasprindzinājums cilvēku sejās, foto kolāžas un īsi atmiņu mirkļi.

Svētdien, 15. jūnijā, pulksten 21.40, būs skatāma Aigara Graubas spēlfilma „Baiga vasara”, kas vēsta par baltvācu meitenes un latviešu radiožurnālista mīlestības konfrontāciju ar Otrā pasaules kara politikas nežēlību.  Bīstama spēle, kurā ierautas valstis un to vadoņi, mazie cilvēki un viņu dzīves. Spēle, kurā nav uzvaras.

Savukārt 18. jūnijā pulksten 00.35 LTV demonstrēs Edvīna Šņores dokumentālo filmu „Padomju stāsts”, kas izraisījusi plašu rezonansi starptautiskajā sabiedrībā: 2008.gadā prokremliskie spēki veica protesta akciju pie Latvijas vēstniecības Maskavā, kur tika sadedzināta karātavās pakārta lelle filmas režisora Edvīna Šņores atveidā. Britu izdevums „The Economist” to nodēvēja par savdabīgu “Oskaru” latviešu režisoram.