• Piektdiena, 2020. gada 7. augusts
  • Vārda diena: Madars, Alfrēds, Fredis
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Pieminot Pirmā pasaules kara sākuma simtgadi, Vīnes filharmoniskā orķestra koncerts Sarajevā – LTV1

 

Atceroties 100 gadus kopš Sarajevas atentāta, kas aizsāka politikas virzību pretī Pirmajam pasaules karam, oficiālajā kara sākuma dienā - 28. jūlijā – Latvijas Televīzija piedāvās kavēties atcerē, klausoties pasaulslaveno Vīnes filharmoniķu koncertu Sarajevā.

Pirmdien, 28. jūlijā, pulksten 22.15, LTV1 demonstrēs Vīnes filharmoniskā orķestra un Sarajevas Nacionālā Teātra kora koncertu diriģenta Franča Velzera-Mesta vadībā. Vīnes filharmoniskā orķestra Sarajevas koncerts ir centrālais no muzikālu pasākumu kopuma, kas šogad tiek organizēti, lai pieminētu simts gadus kopš Pirmā pasaules kara sākuma. Liela simboliska nozīme ir koncerta norises vietai – Sarajevas Nacionālajai bibliotēkai, kas atrodas tikai dažus metrus no vietas, kur norisinājās atentāts pret erchercogu Franci Ferdinandu. Šis būs pirmais pasākums, kas Nacionālajā bibliotēkā notiks pēc grandiozas restaurācijas - kopš pilsētas bombardēšanas 1992. gadā no ēkas bija saglabājušies tikai gruveši.

Programmas veidotāji aicina vienoties pārdomās un traģisko notikumu atcerē. Vīnes filharmoniķu atskaņojumā būs klausāmi skaņdarbi, ko veidojuši vācu, franču un austriešu komponisti - Jozefs Haidns, Francis Šūberts, Johanness Brāmss, Jozefs Štrauss, Moriss Ravēls un Albans Bergs. Orķestri diriģēs austrietis Francis Velzers – Mests un dziedājumu sniegs Sarajevas vietējais Nacionālā teātra koris.