• Sestdiena, 2021. gada 16. janvāris
  • Vārda diena: Lida, Lidija
  • Rīgā mākoņains, -14 °C, A vējš, 2,57m/s
LSM Bērnistaba

“Radīti mūzikai” izšķirošais koncerts – kuri trīs dalībnieki tiks finālā

 

Šajā svētdienā, 29.martā pulksten 18:50, LTV1 tiešraidē noskaidrosim kuri trīs no pieciem akadēmiskās mūzikas konkursa dalībniekiem tiks finālā un turpinās cīņu par galveno balvu – stipendiju 1000,- EUR apmērā, sava muzikālā mērķa sasniegšanai. Izvēle būs grūta, jo viņi visi ir “Radīti mūzikai”.

Arī piektajā konkursa kārtā dalībniekiem tika doti divi uzdevumi, kas atklāj cik labas komponista iemaņas piemīt dalībniekiem, kā arī parāda jauno virtuozu prasmi sadarboties ar cita mākslas veida pārstāvi, sasniedzot arvien jaunas muzikālās virsotnes.

Mūzikas sinerģijas formu meklējumos dalībniekiem būs jāspēj iziet ārpus ierastajiem rāmjiem un atrast kopīgu valodu ar citām mākslas formām. Nedēļas laikā dalībniekiem bija jāsagatavo priekšnesums, kas tiks izpildīts kopā ar kāda cita mākslas veida pārstāvi. Vai tā būs literatūra, dzeja, aktiermāksla, deja, mode vai kas cits – redzēsim jau šo svētdien. Kā otru skaņdarbu dzirdēsim dalībnieku sagatavotos muzikālos noformējumus spilgtākajām Rīgas kinostudijas filmu epizodēm. Vai viņiem izdosies pārsteigt skatītājus, pārliecināsimies “Radīti mūzikai” izšķirošajā koncertā.

Šoreiz dalībnieku sniegumu vērtēs pastāvīgais žūrijas loceklis – diriģents Andris Veismanis. Viņam pievienosies kinorežisors Dāvis Sīmanis, kurš ir uzņēmis tādas spilgtas dokumentālās filmas kā “Versija. LNO”, “Valkyre Limited” un “Escaping Riga”.  Par savu veikumu kino, Dāvis ir ieguvis Nacionālo kino balvu “Lielais Kristaps”. Kā trešais žūrijas loceklis dalībniekus vērtēs klarnetists Egīls Šēfers, kurš maģistra grādu mūzikā ieguvis Butler universitātē Indianapolisā un divus gadus apguvis klasiskās klarnetes spēli Indiānas universitātes Senās mūzikas institūtā. Šobrīd viņš kā solo mākslinieks un kamermūziķis koncertē Eiropā.

“Radīti mūzikai” koncerta īpašais viesis būs izcilais latviešu pianists un neskaitāmu starptautisku konkursu balvu ieguvējs – Vestards Šimkus. Šobrīd viņš kā solo mākslinieks uzstājas pasaules labākajās koncertzālēs un jaunas kompozīcijas rada, baudīdams Latvijas dabu un klusumu Tukuma pievārtē. Arī mūsu konkursā dzirdēsim paša Vestarda radītu kompozīciju.

Par savu favorītu ir iespējams nobalsot ne tikai zvanot, bet arī internetā – mājas lapā raditimuzikai.ltv.lv. Nobalsot var autorizējoties sociālajos tīklos: draugiem.lv, Facebook.com vai Twitter. Katrā no šiem profiliem var nobalsot vienu reizi. Balsojums internetā sāksies vienlaicīgi ar telefonbalsojumu koncerta tiešraides laikā.

Vairāk informācijas par “Radīti mūzikai” otrās sezonas astoņiem dalībniekiem var atrast: http://ltv.lsm.lv/lv/kultura/radiiti-muzikai-2015/, kā arī “Radīti mūzikai” Facebook.com lapā.