• Sestdiena, 2021. gada 16. janvāris
  • Vārda diena: Lida, Lidija
  • Rīgā skaidrs, -14 °C, A vējš, 2,06m/s
LSM Bērnistaba

“Radīti mūzikai” lielais fināls jau šo svētdien

 

Pirmajās Lieldienās, 5.aprīlī, pulksten 21:20 LTV1 ēterā izskanēs sestais, pēdējais akadēmiskās mūzikas konkursa “Radīti mūzikai” koncerts, kurā uz skatuves kāps trīs talantīgi, virtuozi jaunie mūziķi: pianiste Marta Balode, ģitārists Miks Akots un flautiste Egija Veldre. Koncerta izskaņā noskaidrosim, kurš no trim jauniešiem iegūs galveno balvu – stipendiju 1000 eiro apmērā.

Konkursa noslēdzošajā kārtā dalībnieki izpildīs trīs skaņdarbus, kas ļaus nodemonstrēt viņu muzikālās dotības. Pirmajā uzdevumā jauniešiem būs jānodemonstrē sava virtuozitāte, pārvaldot mūzikas instrumentu, kā arī spēja izpildīt tehniski sarežģītu skaņdarbu, saglabājot priekšnesuma vieglumu. Otrajā uzdevumā būs jāizpilda latviešu tautas dziesma, savukārt trešajā – žūrija vēlēsies sadzirdēt melodijas interpretācijas dziļumu un spēju melodijā apturēt laiku.

Arī šajā konkursa kārtā dalībnieku sniegumu vērtēs ne tikai skatītāji un klausītāji, bet arī profesionāla žūrija. Pastāvīgajam žūrijas dalībniekam diriģentam Andrim Veismanim  pievienosies  solo māksliniece un kamermūziķe, Latvijas Lielās Mūzikas balvas laureāte, pianiste Agnese Egliņa un komponists, producents un multiinstrumentālists, kuru esam iepazinuši kā čella virtuozu – Kārlis Auzāns.

Pēdējā raidījumā skatītājiem būs iespēja atkal redzēt visus astoņus šī gada šova dalībniekus kopā. Viņi saviem skatītājiem sagatavojuši īpašu priekšnesumu. Kā īpašie viesi uz “Radīti mūzikai” skatuves kāps viena no starptautiski pazīstamākajām grupām Latvijā – čellu trio “Melo – M”, kura sastāvā muzicē trīs akadēmiski izglītoti čellisti – Kārlis Auzāns, Miķelis Dobičins un Jānis Pauls.

Skatītājiem par savu favorītu būs iespējams nobalsot ne tikai zvanot, bet arī internetā – mājas lapā raditimuzikai.ltv.lv. Nobalsot var autorizējoties sociālajos tīklos: draugiem.lv, Facebook.com vai Twitter. Katrā no šiem profiliem var nobalsot vienu reizi. Balsojums internetā sāksies vienlaicīgi ar telefonbalsojumu koncerta tiešraides laikā.

Kurš no trim jauniešiem lielajā finālā iekaros vislielākās simpātijas un iegūs galveno balvu, noskaidrosim jau šo svētdien, 5.aprīlī, pulksten 21:20. Vairāk informācijas par “Radīti mūzikai” otrās sezonas dalībniekiem var atrast: http://ltv.lsm.lv/lv/kultura/radiiti-muzikai-2015/, kā arī “Radīti mūzikai” Facebook.com lapā.