• Pirmdiena, 2020. gada 21. septembris
  • Vārda diena: Matīss, Modris, Mariss
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

“Radīti mūzikai” svētdienas koncertprogramma no Mocarta līdz Prodigy

 

Šo svētdien, 22.martā pulksten 18:50, “Radīti mūzikai” koncertā raudzīsim, cik radoši ir jaunie akadēmiskās mūzikas virtuozi. Viņu uzdevums konkursa ceturtajai kārtai – oriģinālā manierē interpretēt gan klasiskās, gan populārās mūzikas zināmākos skaņdarbus.

Konkursa ceturtās kārtas muzikālais uzdevums ir atskaņot meistarīgas klasiskās un populārās mūzikas parafrāzes –oriģinālā veidā interpretēt pazīstamas melodijas, tādējādi demonstrējot savu muzikālo radošumu un spēju piesaistīt publikas uzmanību. Tieši tādēļ svētdienas vakarā “Radīti mūzikai” dalībnieku izpildījumā dzirdēsim ne tikai tādu klasiķu kā Mocarta, Rimska – Korsakova, Bizē un citu lielmeistaru skaņdarbus, bet arī parafrāzes par grupas “Līvi”, Raimonda Paula, Džona Lenona, “Prodigy” un citu mūsdienu mūziķu repertuāru.

Šoreiz dalībnieku sniegumu vērtēs pastāvīgais žūrijas dalībnieks, diriģents Andris Veismanis, viņam pievienosies etnomuzikoloģe, koklētāja Laima Jansone un komponists, diriģents un JVLMA pedagogs Andris Vecumnieks.

Viesu statusā šajā vakarā būs “Radīti mūzikai” 1.sezonas dalībnieki. Koncerta skatītāji un klausītāji dzirdēs priekšnesumu, kurā apvienojušies pianiste Katrīna Gupalo, tubas virtuozs Kaspars Šmits un sitaminstrumentālisti Mikus Bāliņš un Elvijs Endelis. Katrīna šobrīd studē Londonā, savukārt Kaspars Skandināvijā. Ļoti aizņemti ir arī Elvijs un Mikus, tomēr visi mūziķi ir atraduši laiku sagādātu pārsteigumu skatītājiem un šī gada konkursantiem!  

Taču muzikālā interpretācija ir tikai daļa no šīs nedēļas uzdevumiem. Kā ierasts, dalībniekiem bija jāpiedalās arī kādā eksperimentā. Šajā nedēļā jaunos virtuozus vedām muzicēt neierastai auditorijai. Līdz pat pēdējam brīdim jaunieši nezināja, kas būs viņu klausītāji. Pa ceļam uz nezināmo “koncertēšanas” vietu dalībnieki izteica dažādas versijas, taču neviena no tām pat nepietuvojās patiesībai. Improvizētā koncerta klausītāji jaunos virtuozus sagaidīja zemnieku saimniecībā “Lielgrodes”, kur par dalībnieku neparasto publiku kļuva… kazas!

Atgādinām, ka par savu favorītu ir iespējams nobalsot arī internetā, mājas lapā raditimuzikai.ltv.lv. Nobalsot var autorizējoties sociālajos tīklos: draugiem.lv, Facebook.com vai Twitter. Katrā no šiem profiliem var nobalsot vienu reizi. Balsojums internetā sāksies vienlaicīgi ar telefonbalsojumu koncerta tiešraides laikā.

Vairāk informācijas par “Radīti mūzikai” otrās sezonas astoņiem dalībniekiem var atrast: http://ltv.lsm.lv/lv/kultura/radiiti-muzikai-2015/, kā arī “Radīti mūzikai” Facebook.com lapā.