• Otrdiena, 2020. gada 26. maijs
  • Vārda diena: Varis, Eduards, Edvards, Edvarts
  • Rīgā 0.0°C, - vējš 0m/s, 772mm Hg, 0%
LSM Bērnistaba

Raidījumā “1:1” aktuālā intervija ar Vladimiru Žirinovski

 

Šovakar pulksten 21:15 LTV1 ēterā būs skatāms pēdējais šīs sezonas raidījums “1:1”, kurā žurnālists Gundars Rēders intervēs skandalozo Krievijas liberāldemokrātiskās partijas līderi Vladimiru Žirinovski. Intervija par Krievijas agresiju Ukrainā, Krievijas un rietumu attiecībām laikā, kad daži rietumvalstu politiķi iesaka veidot siltākas attiecības ar Krievijā esošo režīmu.

Krievija ir Latvijas kaimiņvalsts, Vladimirs Žirinovskis ir Krievijas otrās lielākās liberāli demokrātiskās partijas līderis, kurš 2018. gadā grasās pretendēt uz Krievijas Federācijas prezidenta amatu. Neskatoties uz to, ka V. Žirinovska viedoklis Latvijai un tās valstiskumam ir izteikti naidīgs un Latvijas Televīzija tam nepiekrīt, tas tomēr eksistē, un Latvijas iedzīvotājiem ir tiesības šo viedokli zināt, pašiem vērtējot un dziļāk izprotot Krievijas iekšpolitiskos un ārpolitiskos procesus.

“Drošība Latvijā ir prioritārs jautājums. Nupat Baltijas valstīs pieminējām padomju okupācijas gadadienu, bet pēc dažām dienām Varšavā  NATO samits, kurā viena no galvenajām tēmām: savaldīšanas un stabilitātes politika mūsu reģionā pēc Krievijas agresijas Ukrainā. Krievijā otras populārākās liberāldemokrātiskās partijas līderis Vladimirs Žirinovskis ir bēdīgi slavens ar saviem agresīvajiem izteikumiem un iebiedējošo retoriku pret rietumiem, pret Baltijas valstīm. Taču saka arī tā – kas Krievijas varai padomā, tas Žirinovskim uz mēles. Savs pretinieks ir jāpazīst,” stāsta intervijas veidotājs Gundars Rēders. 

Intervija ierakstīta jūnija sākumā, Maskavā.