• Sestdiena, 2020. gada 4. jūlijs
  • Vārda diena: Sandis, Uldis, Ulvis, Sandijs
  • Rīgā +13.6°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Raidījums “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” atgriežas ar simtgades filmu tapšanas stāstiem

 

Turpinot šā gada pavasarī uzsākto simtgades filmu tapšanas stāstu sēriju raidījumā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”, no 6. septembra LTV1 skatītāji varēs vērot stāstus par vēl astoņām filmām, kam pirmizrādes vēl tikai gaidāmas.

Kā pirmais pie skatītājiem nonāks stāsts par dokumentālo filmu “Laika tilti”. Tā vēsta par Baltijas poētisko dokumentālo kino – unikālu parādību pasaules kino vēsturē. Tās meditatīvais ritms un režisoru Kristīnes Briedes un Audrjus Stoņa pieeja, izmantojot paņēmienus, ko pielietojuši viņu pašu filmas varoņi, padara to par kino poēmu par kino poētiem. Filma savu kino pirmizrādi piedzīvos 5. septembrī, bet jau 6. septembrī, plkst. 19.30 LTV1 skatītāji varēs vērot stāstu par tās veidošanas gaitu.

13. septembrī kino raidījums būs veltīts vienai no gaidītākajām simtgades spēlfilmām – režisores Annas Vidulejas pārpratumu komēdijai “Homo novus”, kas tapusi pēc Anšlava Eglīša romāna motīviem. Tā savu kino pirmizrādi piedzīvos 26. septembrī. 20. septembrī pie LTV skatītājiem dosies stāsts par filmu “Kurts Fridrihsons”. Gundegas Repšes personiskais stāsts par nepakļāvīgo mākslinieku un izcilo personību kino pirmizrādi piedzīvos 4. oktobrī. Savukārt mēneša noslēgumā – 27. septembrī LTV1 ēterā nokļūs stāsts par Ginta Grūbes dokumentālo filmu “Lustrum”, kas vēsta par nesenās vēstures izvērtēšanu un mēģina skaidrot, kas bija un ir sistēma, kas pēdējos 25 gadus kavē Latvijas attīstību. Šī filma pie kino skatītājiem nokļūs īsi pirms Lāčplēša dienas – 8. novembrī.

Oktobrī LTV skatītāji varēs vērot stāstus par Rozes Stiebras animācijas filmas “Saule brauca debesīs”, Dāvja Sīmaņa spēlfilma par Žaņa Lipkes varonību “Tēvs nakts”, Edmunda Jansona animācijas filmas “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”, kā arī Gata Šmita spēlfilmas “1906” veidošanu.