• Piektdiena, 2021. gada 5. marts
  • Vārda diena: Aurora, Austra
  • Rīgā sniega pārslas, -2 °C, ZR vējš, 4,12m/s
LSM Bērnistaba

Sabiedriskie mediji nodrošinās Lieldienu dievkalpojumu translācijas

 

Sabiedriskie mediji ne vien informē, izglīto un izklaidē, bet šīs sarežģītās situācijas laikā arī sniedz atbalstu. Būtiska Latvijas sabiedrības daļa Lieldienās ļoti vēlētos apmeklēt svētku dievkalpojumus, tomēr šobrīd tas nav iespējams. Latvijas Televīzija un Latvijas Radio arī šogad Lieldienās dievkalpojumus pārraidīs gan televīzijas un radio, gan interneta un sociālo mediju platformu tiešraidēs.

Lai palīdzētu ticīgajiem īstenot savas garīgās prakses arī apstākļos, kad pulcēšanās ir aizliegta, un savas un citu drošības dēļ ikvienam jācenšas palikt mājās, Latvijas Televīzija un Latvijas Radio piedāvās iespējas dievkalpojumus vērot un klausīties attālināti.

Lielajā piektdienā, 10. aprīlī:

LR1 tiešraidē plkst. 13.05 – Ekumēniskais krusta ceļš. Tajā piedalīsies Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags, Romas Katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs un priesteris Jānis Meļņikovs, Rīgas Āgenskalna baptistu draudzes mācītājs Edgars Mažis, Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes draudzes mācītājs Krists Kalniņš, Ādažu Evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Ivars Jēkabsons, kā arī aktieri Rēzija Kalniņa un Ģirts Ķesteris.

LTV Facebook lapā (@LatvijasTv) tiešraidē plkst. 22.00 – Krusta ceļš no Vatikāna. LTV1 ēterā – plkst. 23.00.

Klusajā sestdienā, 11. aprīlī:

LR1 tiešraidē plkst. 22.00 – Lieldienu nakts dievkalpojums no Rīgas Lutera baznīcas. Dievkalpojumu vada mācītāji Kaspars Simanovičs, Linards Rozentāls un Indulis Paičs.

Lieldienās, 12. aprīlī:

LTV1, LR1 un LTV Facebook lapā (@LatvijasTv) tiešraidē plkst. 12.00 – Lieldienu rīta dievkalpojums Rīgas Domā. Dievkalpojumu vada Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags. Dievkalpojumā piedalīsies trompetists Jānis Porietis, ērģelnieks Aigars Reinis un kantors Guntars Prānis.

LTV1 plkst. 13.00 – kristīgo konfesiju bīskapu apsveikumi Lieldienās.

LR1 visas dienas garumā – kristīgo konfesiju vadītāju apsveikumi. Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags uzrunās klausītājus plkst. 14.00, Latvijas Pareizticīgo baznīcas arhibīskapa metropolīta Aleksandra apsveikums būs dzirdams plkst. 15.00, Septītās dienas adventistu baznīcas Latvijas draudžu bīskaps Vilnis Latgalis klausītājus sveiks plkst. 17.00, Vasarsvētku draudžu apvienības bīskaps Modris Ozolinkēvičs – plkst. 18.00, Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskaps Kaspars Šterns – plkst. 20.00, savukārt Latvijas Romas katoļu baznīcas arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankēviča Lieldienu apsveikums ēterā skanēs plkst. 21.00.

Otrajās Lieldienās, 13. aprīlī:

LR1 tiešraidē plkst. 11.00 – Svētā mise Otrajās Lieldienās no Sv. Jēkaba Katedrāles. Misi vada Romas Katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankēvičs.

LTV1 un LTV Facebook lapā (@LatvijasTv) plkst. 13.00 – pāvesta Franciska uzruna “Urbi et Orbi” (“Pilsētai un pasaulei”) no Vatikāna.

Naktī no 18. uz 19. aprīli:

LTV1 (ar tulkojumu latviešu valodā), Latvijas Radio 4 – „Doma laukums” (oriģinālvalodā) LTV krievu satura Facebook lapā (@ltv7rus) (oriģinālvalodā) tiešraidē plkst. 23.55 – pareizticīgo Kristus Augšāmcelšanās svētku dievkalpojums no Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrāles. Sprediķi teiks Visaugstisvētītais Rīgas un Visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs.

19. aprīlī

LTV1 pl. 11.45 – bīskapu apsveikumi pareizticīgo Kristus Augšāmcelšanās svētkos.

Sabiedrisko mediju piedāvātās lineārās televīzijas un radio pārraides iespējams tiešraidē skatīties un klausīties arī izmantojot sabiedrisko mediju satura atskaņotāju REPLAY.lv, kurā pieejams arī pārraižu arhīvs un daudzveidīgs sabiedrisko mediju oriģinālsaturs, kā arī portālā lsm.lv un latvijasradio.lv.

Vēlreiz atgādinām – lai arī priekšā ir četras brīvdienas, Ministru kabineta noteiktie pulcēšanās ierobežojumi arvien ir spēkā. Ievērojiet fizisko distancēšanos un visus pārējos noteikumus! Latvijas Televīzija un Latvijas Radio vēl drošas un priecīgas Lieldienas!