• Otrdiena, 2020. gada 26. maijs
  • Vārda diena: Varis, Eduards, Edvards, Edvarts
  • Rīgā +7.7°C, - vējš 0m/s, 771mm Hg, 87%
LSM Bērnistaba

Sena un ne tik sena Latvijas kino klasika Latvijas Televīzijā

 

Latvijas Televīzija, kā katru vasaru, arī šogad piedāvās zināmu un iemīļotu latviešu filmu izlasi visām gaumēm. Jūnijā tās būs vērojamas piektdienu pievakarēs – plkst. 19.05, savukārt jūlijā – svētdienu pēcpusdienās.

Sena un ne tik sena latviešu kino klasika visām gaumēm – no “Motociklu vasaras” līdz “Mērnieku laikiem”, no “Vārnu ielas republikas” līdz “Vajadzīga soliste”. To visu Latvijas Televīzija sagatavojusi skatītājiem šīs vasaras pievakarēm. Jūnija piektdienās plkst. 19.05 LTV1 būs vērojama sirsnīgā “Saulessvece”, dauzonīgie mūziķu piedzīvojumi filmā “Vajadzīga soliste”, kā arī jauniešu drāma “Motociklu vasara”. Savukārt 15. jūnijā, pieminot komunistiskā genocīda upurus, piedāvāsim skatītājiem Dzintras Gekas smeldzīgo stāstu “Kur palika tēvi?”.

Savukārt jūlija svētdienās, pēc īpašiem skatītāju lūgumiem, LTV1 būs vērojama senāka kino klasika. LTV Filmu nodaļas pārstāve Zane Valeniece uzskata, ka tieši šobrīd ir vērtīgi paskatīties uz mūsu kino mantojumu: “Sekojot līdzi jaunajām simtgades filmām, ir būtiski paraudzīties arī uz kino klasiku. Tā demonstrē vērtības, kas ir tikpat svarīgas kā toreiz, tā tagad.” Zane norāda, ka skatītāju interese par latviešu kino ir tiešām liela: “Jā, latviešu kino klasika ir pieprasīta. Uzklausot skatītāju ierosinājumus, jūlija svētdienu pēcpusdienās LTV1 piedāvāsim tādas izcilas latviešu filmas kā “Nauris”, “Šķēps un roze”, “Akmens un šķembas”, Salna pavasarī”, “Ezera sonāte”, “Mērnieku laiki”, “Klāvs – Mārtiņa dēls” un citas lieliskas pašmāju filmas.”

Īpašs latviešu filmu plānojums Latvijas Televīzijā paredzēts arī sagaidot Līgo svētkus.

Jau šo piektdien skatieties Lūcijas Ločmeles režisēto Rīgas Kinostudijas mākslas filmu “Saulessvece” – 1. jūnijā, plkst. 19.05, LTV1!