• Piektdiena, 2021. gada 30. jūlijs
  • Vārda diena: Valters, Renārs, Regnārs
  • Rīgā smidzinošs lietus, +18 °C, R/DR vējš, 5m/s
LSM Bērnistaba

Seriālu cienītājiem – jaunas ārvalstu daudzsēriju filmas LTV1

 

Šonedēļ LTV1 ēterā sākas trīs jauni, intriģējoši ārvalstu seriāli. Turpmāk ceturtdienu vakaros skatītāji varēs sekot līdzi norvēģu ģimenes sāgas “Pusbrālis” notikumiem, savukārt piektdienās Inspektoru Lūisu nomainīs nepārspējamā izmeklētāja “Vera”. Svētdienās detektīva lomā iejutīsies ar spožu prātu apveltītais katoļu priesteris “Tēvs Brauns”.

No 19.marta, ceturtdienu vakaros pulksten 22:15, būs skatāma astoņu sēriju ģimenes sāga “ Pusbrālis”, kas uzņemta pēc norvēģu rakstnieka Larsa Sobija Kristensena tāda paša nosaukuma romāna motīviem. Filmas pamatā ir kādas norvēģu dzimtas hronika piecdesmit gadu garumā, kura aizsākas 1945.gadā. Priekšplānā izvirzīti divi galvenie tēli – rakstnieks Barnums un viņa noslēpumainais pusbrālis Frēds. Abi auguši pēckara Oslo skarbajā vidē, kur dumpinieciskais Frēds Barnumam iemācījis cīnīties par savām interesēm un bijis nozīmīga autoritāte. Meklēdams savu īsto tēvu, Frēds ir pazudis, un tikai pēc daudziem gadiem Barnums pieņem lēmumu – atrast pusbrāli.

Piektdienu vakaros, pulksten 21:15, LTV1 ar otro sezonu atgriežas britu detektīvseriāls “Vera”, kura galvenā varone, ar spožu prātu apveltītā izmeklētāja, spēj atšķetināt vismīklainākos noziegumus. Vera ir pilnīgs pretstats tādiem elegances apvītiem detektīviem kā Puaro vai Holmss. Pat tēvs Brauns vai vecais labais Džentlijs blakus Verai izskatās kā piederīgi kādai citai, no ikdienišķā atšķeltai pasaulei. Galvenā varone izskatās pārāk ikdienišķa, taču viņai piemīt ļoti spēcīgs, analītisks prāts un apsēstība ar savu darbu.

Daudzsēriju detektīvfilmu cienītājiem LTV1 svētdienās pulksten 17:00 piedāvā sekot līdzi apķērīgā katoļu priestera Tēva Brauna gaitām. Filmas darbība notiek 1950. gados kādā Anglijas mazpilsētiņā, kuras draudzē kalpo Tēvs Brauns – ārēji necils vīrs, aiz kura vientiesīgā izskata tomēr slēpjas veikls prāts un vērīga acs, kas ļauj viņam gan kā priesterim, gan arī detektīvam labi izprast cilvēkus. Un viņam ir pašam sava, unikāla izmeklēšanas metode, kas palīdz veikli atrast vainīgos.