• Pirmdiena, 2020. gada 21. septembris
  • Vārda diena: Matīss, Modris, Mariss
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

“Sirmais. Kulta ēdieni” Ukrainas ēdieni – LTV7 krievu valodā

 

No 28. februāra sešos sestdienu vakaros plkst. 21.00 LTV7 skatītāji varēs baudīt jaunu raidījumu “Sirmais. Kulta ēdieni” ciklu krievu valodā – īpaši veltītu Ukrainai, tās dabai, krāsām, smaržām un cilvēkiem. Raidījumi garšos ne tikai pēc boršča, bet arī pēc siera, speķa, petrolejas, vecmammas vareņikiem un īstām ukraiņu kāzām, kurās filmēšanas grupa ieradās neaicināta.

“Mēs apsolījām brīnišķīgajiem Ukrainā iepazītajiem cilvēkiem, ka parādīsim visiem Latvijas iedzīvotājiem un ļaudīm ārpus mūsu valsts robežām, cik fantastiski cilvēki dzīvo Ukrainā, cik skaista un mīlēta ir viņu zeme. Ar šo projektu mēs savu solījumu pildām. Esam ar jums, mīļie ukrainieši!” Tā par ieceri Ukrainas kulināro piedzīvojumu stāstu izvērst plašāk atklāj raidījumu režisore un producente Ilze Lasmane – Brože.

Kas šajā Ukrainas stāstā sagaida skatītāju un kas būs citādi, kā iepriekš? Aizkulises! Lielu daļu krāšņo notikumu un skaistā safilmētā materiāla, kas tapa, filmēšanas komandai apciemojot Ukrainu, nebija iespējams iekļaut pagājušajā sezonā rādītajā Ukrainas “Kulta ēdienu” raidījumā, tāpēc gluži dabiski radās velme vērtīgos kadrus visiem parādīt. Būs daudz jaunumu un nezināmā, un būs arī iepriekš redzētais, bet no cita skatu punkta. Arī galvenajā lomā šoreiz būs nevis Sirmais, bet Ukraina.

Krietni lielāks uzsvars šajos raidījumos tiks likts uz receptēm. Mārtiņš Sirmais saka, ka tās būšot “reālas un izstāstītas sīkumos no mūsu ukraiņu draugu vecmammu ķēķiem”.

Nenoliedzami, “Kulta ēdienu” pievienotā vērtība joprojām paliek cilvēkos – interesantos, zinātkāros un pasauli mīlošos. Arī aizkadrā. Jaunais “Kulta ēdienu” cikls par Ukrainu būs skatāms krievu valodā ar latviešu subtitriem. Tā tekstu autors ir neviens cits kā dzejnieks Sergejs Timofējevs: „Ir cilvēki, kuriem vienkārši piemīt harizma. Mārtiņu pazīstu jau sen, un viņš vienmēr bijis dzīvs, reāls, pozitīvs cilvēks, kuram tiešām interesē gan ēdieni, gan cilvēki, gan vietas, no kurienes tie nāk, un ikdiena, un raidījumā tas ir jūtams. Man pašam šajā posmā visinteresantāk bija iepazīt Karpatu kalnus un gucuļu dzīvesveidu, cik atšķirīgs tas ir no ierastā.”

“Sirmais. Kulta ēdieni” LTV7 ēterā jau no 28. februāra sestdienās plkst. 21.00, ar atkārtojumu ceturtdienu vakaros.