• Sestdiena, 2021. gada 16. janvāris
  • Vārda diena: Lida, Lidija
  • Rīgā mākoņains, -17 °C, A/ZA vējš, 2,55m/s
LSM Bērnistaba

“Teātris.zip” sezonas noslēgumā – leģendārais Liepājas teātra mūzikls “Pūt, vējiņi!”

 

Sezonas izskaņā, 20.jūnijā, raidījumu cikls “Teātris.zip”, kas tapis sadarbībā ar Borisa un Ināras Teterevu fondu, saviem uzticamajiem televīzijas skatītājiem piedāvā baudīt pēc Raiņa lugas un latviešu tautasdziesmu motīviem tapušo Liepājas teātra mūziklu “Pūt, vējiņi!”

Atzīmējot izcilā latviešu dzejnieka Raiņa 150 gadu jubileju, “Teātris.zip” sezonas izskaņā piedāvā vienu no pēdējo gadu populārākajām Liepājas teātra izrādēm “Pūt, vējiņi!”, kas izpelnījusies lielu skatītāju un kritiķu atzinību.  Raiņa darbs “Pūt, vējiņi!” ir ne tikai viena no autora daiļrades, bet arī latviešu literatūras virsotnēm, kā arī viena no visvairāk iestudētajām Raiņa lugām.

Trakulīgā Ulda un tikumīgās Baibas mīlas stāstu jaunās skaņās uz Liepājas teātra skatuves radījuši libreta autore Evita Mamaja, mūzikas autors Kārlis Lācis, dzejnieks Jānis Elsbergs un režisors Dž.Dž. Džilindžers. Lugas galvenos personāžus atveido Inese Kučinska, Sigita Jevgļevska, Everita Pjata, Agnese Jēkabsone, Egons Dombrovskis, Jānis Pujāts, Kaspars Kārkliņš un Gatis Maliks. Mūzikls saņēmis LTV gada balvu “Kilograms kultūras 2011” nominācijā “Teātris” un 2011./2012.gada Spēlmaņu nakts balvu nominācijā “Labākā muzikālā izrāde”.

Pirms izrādes, pulksten 21:25, raidījumā “Teātris.zip” tiksimies ar lugas galveno lomu atveidotājiem, lai izspēlētu viktorīnu par Raiņa “Pūt, vējiņu!” vēsturi. Liepājas teātra muzikālā izrāde “Pūt, vējiņi!” LTV1 skatāma pulksten 21:45.  

Latvijas Televīzija, pildot sabiedriskā medija uzdevumu, sadarbībā ar Borisa un Ināras Teterevu fondu, raidījumu cikla “Teātris.zip” ietvaros skatītājiem piedāvā augsti novērtētas kultūras vērtības un sniedz iespēju sekot līdzi teātra jaunumiem un televizoru ekrānos vērot izcilākās Latvijas teātra izrādes. Šim ciklam ir liela nozīme arī teātru izrāžu iemūžināšanā, jo LTV veiktie ieraksti tiek saglabāti nākamajām paaudzēm.

Tai pat laikā Latvijas Televīzija ir iepriecināta par sadarbības pagarināšanu ar Borisa un Ināras Teterevu fondu arī nākamajā sezonā projekta “Teātris.zip” ietvaros.