• Piektdiena, 2021. gada 30. jūlijs
  • Vārda diena: Valters, Renārs, Regnārs
  • Rīgā mākoņains, +17 °C, D vējš, 4m/s
LSM Bērnistaba

Trešajā “Radīti mūzikai” kārtā – īsts zvaigžņu koncerts

 

Šo svētdien, 15.martā pulksten 18:50, akadēmiskās mūzikas konkursā “Radīti mūzikai” gaidāms īsts zvaigžņu koncerts. Jaunajiem talantiem būs jāuzstājas ar īstām Latvijas akadēmiskās mūzikas zvaigznēm. Pārsteigums dalībniekiem un arī skatītājiem slēpjas tajā, ka jaunie mūziķi pirms uzstāšanās nezinās savus skatuves partnerus.

Trešajā konkursa kārtā pārbaudīsim, cik emocionāli noturīgi un profesionāli ir jaunie mūzikas virtuozi. Viņu uzdevums būs muzicēt kopā ar īstiem akadēmiskās mūzikas profesionāļiem, sadarboties ar skatuves partneriem un demonstrēt savu virtuozitāti, nenomācot tos. Sarežģītību radīs tas, ka pirms koncerta dalībnieki nezinās, kas būs viņu skatuves partneri. Viņiem nebūs dota iespēja kopīgi izmēģināt atskaņojamo skaņdarbu. Savu skatuves partneri dalībnieki ieraudzīs tikai tiešraides laikā, kāpjot uz “Radīti mūzikai” skatuves. Kā viņiem veiksies, redzēsim jau šo svētdien LTV1.

Svētdien, dalībnieku uzstāšanos un meistarību vērtēs ne tikai skatītāji un divi pastāvīgie žūrijas locekļi: muzikoloģe Gunda Vaivode un diriģents Andris Veismanis, bet arī pasaules slavu iemantojusī latviešu flautiste Ilona Kudiņa. Viņa pagaidām ir vienīgā latviešu mūziķe, kas izskolojusies slavenajā Bērklija mūzikas koledžā – ASV džeza un popmūzikas izglītības mekā. Šobrīd Ilona Kudiņa koncertē visā pasaulē, izbaudot brīvmākslinieces statusu, taču par savām mājām sauc Ņujorku. Mūziķe, viesojoties Latvijā, pasniedz meistarklases topošajiem flautistiem, koncertē un labprāt vērtēs akadēmiskās mūzikas konkursa “Radīti mūzikai” jaunos virtuozus.

No šīs nedēļas “Radīti mūzikai” koncertstudiju izdaiļos vizuāli un muzikāli iespaidīgs mūzikas instruments – flīģelis no stikla, pie kura turpmākos koncertos sēdīsies jaunā pianiste Marta Balode, citu dalībnieku koncertmeistari un konkursa viesmākslinieki.

  Pirms balsojuma rezultātu paziņošanas ar muzikālu priekšnesumu “Evanescent Muse” uzstāsies “Radīti mūzikai” īpašie viesi – skatuves dīva Linda Leen un ģitārists Kaspars Zemītis.

Vairāk informācijas par “Radīti mūzikai” otrās sezonas astoņiem dalībniekiem var atrast: http://ltv.lsm.lv/lv/kultura/radiiti-muzikai-2015/, kā arī “Radīti mūzikai” lapā Facebook.com.