• Sestdiena, 2021. gada 16. janvāris
  • Vārda diena: Lida, Lidija
  • Rīgā mākoņains, -17 °C, A/ZA vējš, 2,55m/s
LSM Bērnistaba

TV pirmizrāde Andra Gaujas filmai “Izlaiduma gads”

 

Šovakar pulksten 22:15 LTV1 ēterā televīzijas pirmizrādi piedzīvos Andra Gaujas filma “Izlaiduma gads”, kas Latvijas kinoteātros bija skatāma 2014. gadā.

Filma ir stāsts par jaunu skolotāju Zani, kura pēc piedzīvotas vilšanās personiskajā dzīvē visu savu enerģiju velta darbam. Cenšoties nodibināt kontaktu ar savu audzināmo klasi, kādas Rīgas skolas nepakļāvīgajiem jauniešiem, viņa dara vairāk, nekā prasa pienākums: rīko mājas ballītes, ekskursijas vairāku dienu garumā, izmitina pie sevis skolēnus, kuriem mājās ir sarežģījumi. Robeža starp skolotāju un skolniekiem sāk izzust. Kad Zane aptver, ka viens no skolēniem ir iemīlējies viņā, jaunā skolotāja nonāk sarežģītas izvēles priekšā – ļauties personīgai laimei vai palikt uzticīgai savam labās skolotājas ideālam.

Filmā “Izlaiduma gads” galveno lomu atveido Inga Alsiņa-Lasmane, un tajā līdzās profesionāliem aktieriem ir apzināti izvēlēti daudzi jaunieši bez iepriekšējas pieredzes kino. Interesanti, ka filmēšana notikusi ne tikai Latvijā, bet arī Francijā un Krievijā, savukārt filmas pēcapstrāde tika veikta… Indijā!