• Pirmdiena, 2020. gada 26. oktobris
  • Vārda diena: Kaiva, Amanda, Amanta
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Valsts prezidenta vēlēšanu tiešraide LTV1 – 9,5 stundas un 50 intervijas

 

LTV aizvadītās nedēļas galvenais notikums Latvijā bija Latvijas valsts prezidenta vēlēšanas. Šis notikums piesaistīja tik plašu auditoriju, ka LTV1 kļuva par 3. jūnija skatītāko TV kanālu Latvijā ar skatīšanās laika daļu 17.5%.

Vidēji viens televīzijas skatītājs 3. jūnijā LTV1 kanālu skatījās 124 minūtes, kas ir gandrīz uz pusi vairāk nekā vidēji dienā iepriekšējā mēnesī (maijā vidēji tās bija 84 minūtes dienā). Kopumā LTV1 un LTV7 kanāli šajā svarīgajā dienā sasniedza 30.9% jeb 611 tūkstošus no visiem Latvijas iedzīvotājiem, kas vecāki par 4 gadiem.

Kā uzsver LTV Ziņu dienesta direktore Iveta Elksne, šī bija garākā tiešraide, kādu Ziņu dienests ir nodrošinājis – 9,5 stundas. “Tas bija saspringts visas dienas darbs visai LTV komandai – sākot no moderatoriem Madaras Līcītes, Gundara Rēdera un Jāņa Gestes, līdz pat visiem tehniskajiem un radošajiem cilvēkiem, kuri tiešraidi nodrošināja,” uzsver I.Elksne, papildinot, ka liela nozīme LTV sagatavotās informācijas izplatīšanā bija arī sociālos tīklos strādājošajiem kolēģiem.

Tiešraides laikā LTV žurnālisti veica vairāk nekā 50 intervijas par valsts prezidenta vēlēšanu tēmu.

Tajā pašā laikā nepārtrauktu teksta tiešraidi trīs valodās – latviešu, angļu un krievu, nodrošināja sabiedrisko mediju portāls LSM.LV.

“Stāstot par šo valstij un Latvijas iedzīvotājiem būtisko notikumu visas dienas garumā, Latvijas Televīzija ir piesaistījusi neraksturīgi lielu skaitu skatītāju, tādējādi apliecinot, ka sabiedriskais medijs pilda savu funkciju,” uzsver LTV Valdes loceklis Sergejs Ņesterovs, papildinot, ka Latvijas skatītājs nu jau teju divus gadus valstij būtiskos notikumos par savu televīziju izvēlas tieši Latvijas sabiedrisko televīziju.

Dati: TNS, TV Metri, 03.06.2015