• Otrdiena, 2020. gada 4. augusts
  • Vārda diena: Romāns, Romualds, Romualda
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Ziemassvētku pārsteigumi visai ģimenei Latvijas Televīzijā

 

Ziemassvētkos Latvijas Televīzija skatītājiem piedāvās sirsnīgas filmas, koncertus un tradicionālos Ziemassvētku dievkalpojumus, kā arī dažus pārsteigumus kā mazajiem, tā lielajiem.

Labestības un gaišuma devu 23. decembrī nodrošinās labdarības maratona “Dod pieci!” noslēgums. LTV1 plkst. 19.00 tiešraidē pieslēgsies Stikla studijai Doma laukumā, kur Toms Grēviņš, Marta Grigale un Magnuss Eriņš dalīsies emocijās un kopā ar skatītājem izdzīvos šī gada maratona pēdējo pusotru stundu. Noslēgumā tiks paziņota arī šogad saziedotā summa. Savukārt vakarā pēc “Panorāmas” – ēterā īpašā “V. I. P.” spēle, kurā Uģis Joksts pārbaudīs LTV, Latvijas Radio un Ziedot.lv pārstāvju zināšanas. Uzvarētājkomanda savu balvu ziedo labdarības maratona “Dod pieci!” mērķim.

24. decembra rītā sagatavots īpašs Ziemassvētku pārsteigums mazajiem raidījuma “Kas te? Es te!” faniem. Lelles Lupes uzticamie kaimiņi – Pukšs, Varis un Konstantīns – sagatavojuši Lupei savu eglīti, kurā kopā ar rūķiem gaidīt Ziemassvētku vecīti. Ar muzikāliem priekšnesumiem pārsteigs sitaminstrumentu ansamblis “Seši mazi bundzinieki”, grupas “Jūras akmentiņi” kopā ar Jāni Aišpuru, “Čabuļi” kopā ar Martu Ritovu, “Knīpas un Knauķi” kopā Jāni Ķirsi un meitenes no Edmunda Veizāna Deju skolas.

Melodisku un mierpilnu pievakari nodrošinās grupas “Galaktika” akustiskais Ziemassvētku koncerts “Es piederu Tev – Tu man”, kurā piedalās Normunds Zušs, Ingars Puncuļs, Ingrīda Balode un citi. Izskanēs ne vien grupas dziesmas, bet arī Franča Šūberta, Franča Grūbera, Jāņa Lūsēna un citu komponistu melodijas. Pēc Dienas ziņām, plkst. 18.35 tiešraidē no Doma baznīcas būs vērojams Ziemassvētku dievkalpojums, bet tam sekos bīskapu apsveikumi. Vēl viens programmas pārsteigums sekos pēc “Panorāmas”. Aktuālā intervija “1:1” kopā ar Gundaru Rēderu šoreiz būs pavisam citā formā un vidē – Gundars Rēders kopā ar filmas “Dvēseļu putenis” režisoru Dzintaru Dreibergu dosies uz vietām, kur filmētas Ziemassvētku kauju ainas. Savukārt plkst. 21.40 – “Rīgas Ziemassvētku koncerts”. Aizvadītā gada koncertierakstā sastapās ģitāras virtuozs Kaspars Zemītis, populārā etnomūzikas grupa “Tautumeitas” un operas solisti Jolanta Strikaite-Lapiņa un Mihails Čuļpajevs. Pēc koncerta tiešraidē pieslēgsimies Vatikānam, kur tiks aizvadīta tradicionālā Ziemassvētku Ganu svētā mise.

Pirmajos Ziemassvētkos LTV1 būs vērojama Ziemassvētku filmu izlase – plkst. 9.30 “Pīta Ziemassvētki”, plkst. 11.15 “Brīnumu laiks rūķu zemē”, bet plkst. 16.10 komēdija “Kā izglābt Ziemassvētkus”. Kā ierasts, tiešraidē pieslēgsimies Vatikānam arī 25. decembrī – plkst. 13.00 būs vērojama pācesta uzruna “Urbi et Orbi”. Vakarā plkst. 18.20 tradicionālais fonda “Nāc līdzās!” labdarības koncerts “Zem sargeņģeļa spārna”, kurā talantīgi bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām sastop Latvijā iemīļotus skatuves māksliniekus, lai radītu svētkus sev un klausītājiem. Jau vairākus gadus koncertā piedalās LNO soliste Ilona Bagele, dziedātāji Andris Ērglis, Rūta Dūduma, Marija Naumova, Goran Gora, brāļi Petrauski, mūziķis Kaspars Zemītis un citi. Pirmoreiz piedalīsies operdziedātājas Marlēna Keina un Laura Teivāne, solisti Aija Vītoliņa, Katrina Dimanta, Atis Zviedris, Miks Dukurs, Madara Dzintara, ritma grupa “Perpetuum Ritmico”. Savukārt vakarā plkst. 21.10 muzikāls pārsteigums Normunda Rutuļa talanta cienītājiem – koncerts “Man nav žēl”. Koncertprogrammā izskan Raimonda Paula dziesmas, kas rakstītas Normundam Rutulim.

26. decembrī, Otrajos Ziemassvētkos, plkst. 14.05 būs vērojama TV pirmizrāde smalkajam un aizkustinošajam stāstam “Morgana kunga pēdējā mīla” ar seru Maiklu Keinu titullomā. Pēc tam – latviešu filmu izlase. Plkst. 16.15 – “Mans draugs nenopietns cilvēks”, plkst. 18.30 – “Ziemassvētku jampadracis”, bet plkst. 21.05 – krāšņā simtgades filma “Homo Novus”.

Latvijas Televīzija vēl priecīgus un sirsnīgus Ziemassvētkus ikkatrā mājā!