• Trešdiena, 2020. gada 5. augusts
  • Vārda diena: Osvalds, Arvils
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Zināmi apbalvojuma “Kilograms kultūras 2019” Rudens balsojuma rezultāti

 

4. oktobra pusnaktī noslēdzās Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā “Kilograms kultūras 2019” Rudens balsojums. Skatītājiem un klausītājiem bija iespēja balsot par darbiem 8 kategorijās, un finālam tika izvirzīts viens darbs katrā kategorijā – tas, kas saņēmis lielāko kultūras baudītāju atbalstu. Rudens balsojumā bija iespējams balsot par darbiem, kas tapuši vai iznākuši laika periodā no šī gada maija līdz augustam.

Kategorijā MŪZIKA finālam izvirzīts:

Grupas „Instrumenti” koncerts Daugavas stadionā 2019. gada 31. augustā.

Kategorijā KINO izvirzīta:

Dokumentālā fima “Vija Artmane. Aktrise un laiks”. Režisore Agita Cāne-Ķīle, scenārija autore Daira Āboliņa, Latvijas Televīzija.

Kategorijā TEĀTRIS izvirzīta izrāde:

Džeks Londons, Justīne Kļava – “Mārtins Īdens”. Režisors Klāvs Mellis, Valmieras teātris.

Kategorijā VIZUĀLĀ MĀKSLA izvirzīta:

Dace Lielā – “Gleznas”. Galerija “Daugava”.

Kategorijā LITERATŪRA izvirzīts:

Leons Briedis, romāns “Vilcene un atraitnis”. Apgāds “Dienas Grāmata”.

Kategorijā MANTOJUMS izvirzīta:

Asnate Smeltere. “Piecdesmit gadi Rīgas modē”. Izdevniecība “Neputns”.

Kategorijā GADA PĀRSTEIGUMS izvirzīta:

Ērģelniece Iveta Apkalna. Saullēkta koncerts Dzintaru pludmalē. 22. jūlijā, Jūrmalas festivāls.

Kategorijā GADA NOTIKUMS izvirzīts:

Ceturtais Valmieras teātra vasaras festivāls. No 2. līdz 4. augustam Valmieras pilsētvidē.

Balvas “Kilograms kultūras 2019” ieguvēji tiks noskaidroti kopumā četros balsojumos – Pavasara, Rudens, Ziemas un fināla balsojumā. No Pavasara, Rudens un Ziemas balsojuma fināla balsojumam tiek virzīts tikai viens darbs katrā kategorijā – tas, kas saņēmis lielāko sabiedrības atbalstu. Finālā katrā kategorijā būs iespējams balsot par trim darbiem. Joprojām iespējams pieteikt savu iecienītāko kultūras baudīšanas vietu kategorijā “Mana kultūrvieta”. Ieteikumi šai kategorijai tiek apkopoti visa gada garumā, bet balsot šajā kategorijā būs iespējams tikai fināla balsojumā.

Par balvu “Kilograms kultūras”

„Kilograms kultūras” ir sabiedrisko mediju apbalvojums kultūras jomā, kas apliecina sabiedrisko mediju aktīvu līdzdarbību Latvijas kultūras dzīves procesos. Balvu piešķir Latvijas Televīzija, Latvijas Radio un Latvijas sabiedrisko mediju portāls LSM.lv. Tradīcija aizsākta 2012. gadā, kad balvas tika pasniegtas par spilgtākajiem 2011. gada kultūras notikumiem. Žūrijā darbojas LTV, LR un LSM kultūras jomas profesionāļi – LTV Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle, žurnālistes Lilita Eglīte, Anete Lesīte, Daira Āboliņa un Henrieta Verhoustinska, kā arī LR 3 “Radio Klasika” direktore Gunda Vaivode un žurnālisti Orests Silabriedis, Liene Jakovļeva, Justīne Savitska, Ilze Jansone un Toms Treibergs.