• Piektdiena, 2021. gada 30. jūlijs
  • Vārda diena: Valters, Renārs, Regnārs
  • Rīgā skaidrs, +19 °C, D/DR vējš, 3m/s
LSM Bērnistaba

Žurnāliste Daina Jāņkalne saņēmusi Latvijas Žurnālistu savienības apbalvojumu

 

Šodien, 24. aprīlī, vienu no Latvijas Žurnālistu savienības (LŽS) piešķirtajām gada balvām par Eiropas vērtību izcēlumu ieguvusi žurnāliste Daina Jāņkalne, kura ar kolēģiem veidojusi Latvijas Televīzijas (LTV) projektu „Sekotāji”. LTV spēle pagājušā gada rudenī un ziemā deva iespēju vidusskolēniem pārbaudīt savas zināšanas par Eiropas Savienības dalībvalstīm un kandidātvalstīm, kā arī iepazīt dažas no tām dokumentālajās filmās. Atraktīvais raidījuma vadītājs Renārs Zeltiņš par šo darbu saņēma LŽS apbalvojumu „Žurnālistikas cerība”.

„„Sekotāji” pierādīja, ka par Eiropas tēmām ir iespējams runāt ne tikai sausi birokrātiski, bet viegli un atraktīvi, iesaistot cilvēku domas un kaislības. Domāju, ka šī balva pienākas visai raidījuma komandai, jo nevar atzīt par labu tikai vienu vagonu no visa vilciena sastāva. Ir ļoti patīkami, ka tevi profesionāli novērtē patiešām lielā kvalitatīvu projektu konkurencē,” komentē balvas saņēmēja Daina Jāņkalne.

LTV valdes priekšsēdētājs Ivars Belte pauž prieku un lepnumu par atzinīgi novērtēto raidījumu, kas piesaistījis arī jauniešu auditoriju: „Šādi izglītojoši un skaidrojoši, bet vienlaikus izklaidējoši un atraktīvi raidījumi bagātina LTV programmu un aizraujošā veidā sniedz skatītājiem kvalitatīvu informāciju. Priecājos par augstākās raudzes žurnālistiem, kuri strādā LTV projektos, – gan pieredzējušiem profesionāļiem kā Daina Jāņkalne, gan jaunajām cerībām – Renāru Zeltiņu.”

„Daina Jāņkalne ir modernās mūsdienu televīzijas klasiķe – viņas reportāžu stils ir „televizionisks”, aktīvs, atšķirīgs. Viņa jūt auditoriju, prot uzrunāt skatītājus, padarīt interesantu un skatāmu jebkuru tematu,” piebilst LTV1 direktore Baiba Šmite.