• Otrdiena, 2020. gada 22. septembris
  • Vārda diena: Maigurs, Mārica, Māris
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Noslēdzies unikāls sižetu cikls par Latvijas dabas vērtību apzināšanu un saglabāšanu  - “Simts gadu lapas ir dzītas, simts gadu vainagos vītas”. Raidījums “4.studija” kopā ar dabas pētnieku Gunti Eniņu uzklausīja desmitiem dzīvesstāstu, kas cieši savijušies ar Latvijas vēsturi un tās dabas vērtībām.

No rudens sezonas sākuma līdz pat Latvijas dzimšanas dienai raidījumā “4.studija” bija skatāms dabas vērtību apzināšanai un saglabāšanai veltīts sižetu cikls “Simts gadu lapas ir dzītas, simts gadu vainagos vītas”.

Ar Latvijas iedzīvotāju palīdzību apzinājām un stāstījām likteņstāstus, kas saistās ar konkrētām dabas vērtībām. Skatītāji tika aicināti iesūtīt raidījumam personīgus stāstus un pieredzi Latvijas dabas vērtību saglabāšanā, interesantākie un nozīmīgākie no tiem tika realizēti sižetos.

Latvija var lepoties ar dabas vērtībām, taču mēs bieži neaizdomājamais, ka lielās vērtības rodas no simtiem un tūkstošiem mazo – viena izglābta koka, nenopļautas naktsvijoļu pļavas, uzslietas stārķa ligzdas, no atkritumiem atbrīvotas mežmalas, atjaunotas ainavas u.tt. Ar sociālo kampaņu “Simts gadu lapas ir dzītas, simts gadu vainagos vītas” mēs vēlējāmies parādīt sabiedrībai, ka dabas vērtības ir mums visapkārt un katrs mēs varam iesaistīties to saudzēšanā un saglabāšanā.

Latvietim saikne ar dabu un dzīvošana ar to harmonijā no sentēvu laikiem bijusi ielikta šūpulī, dabas ritums noteicis cilvēka dzīves gaitu, bet dabas veltes bijušas par pamatu iztikai. Ar projekta palīdzību mēs iepazīstinām sabiedrību ar cilvēkiem, kas ar savu rīcību un labajiem darbiem iedvesmo citus. Bieži vien caur vienu koku, laukakmeni, strautu… var izstāstīt cilvēka, ģimenes, veselas dzimtas likteņus. Piemēram, kāds ozols sen zudušas mājas pagalmā glabā stāstu par ģimeni, kuru “padomju atbrīvotāji” sagūstīja un izsūtīja uz Sibīriju brīdī, kad šis ozoliņš, atnests no mežmalas, ticis stādīts pagalmā. Šādus un līdzīgus stāstus jau gadu desmitiem uzklausījis un krājis Latvijā labi pazīstamais dabas draugs Guntis Eniņš. Raidījuma komanda ar viņu kopā apciemoja skatītājus un uzklausīja stāstus, kuros cilvēka un dabas likteņi cieši savijušies kopā. 

 

 

 

Meklēt raidījumu

Raidījumu arhīvs

Augusts Septembris
2020
Oktobris
Pr Ot Tr Ct Pt Se Sv
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11

Tuvākās tiešraides